Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hülyék szerencséje azért...

A hülyék szerencséje azért egy létező jelenség, mert a hülyék fogalmazásmódja olyan, hogy az szerencséssé teszi őket?

Figyelt kérdés

A hülyék sokszor helytelenül és nagyon tömören írják le a gondolataikat. Ez habár csak két ártalmatlan hibának tűnhet, mégis nagyon súlyos visszaélésekre ad lehetőséget:

1. Ha egy szöveg olyan helytelen vagy rövid, hogy az olvasónak kell az értelmet belelátnia a szövegbe, akkor a szöveg írója utólag azzal vádolhatja az olvasót, hogy meghamisítja az álláspontját.

2. A szöveg írója ellenben bármit belemagyarázhat utólag a saját értelmetlen szövegébe, hisz ő írta, vagyis neki jogába áll elmagyarázni, hogy hogyan is gondolta. Természetesen mindig úgy magyarázza utólag, hogy neki már a szöveg írásakor is igaza volt.


Tehát gyakorlatilag verhetetlen a vitában egy ilyen ember.


Nem kellene a helytelen írást és a rövid válaszokat felvenni az érvelési hibák listájába?


nov. 22. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Attól, hogy valami rövid, még ugyanúgy értelmezhető. Nyilván hacsak nem valami halandzsáról van szó. Utólagosan belemagyarázni olyasmit a szövegbe, ami nem szerepel benne, az pedig mindkét fél részéről hiba.
nov. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Helytelen írástól nem lesz a mondandó kevesebb. Ha meg pontatlanul fogalmaz valaki, attól még nem lesz hülye, aki pontosan fogalmaz még lehet hülye. Azt nézd inkább, hogy mit mond a másik, ne a stilisztikára, külalakra, stb fókuszálj
nov. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a fogalmazási stílussal függ össze a mondás igazságtartalma, hanem a hülye emberek gátlástalanságával - amivel nem számolnak előre a nagyobb belátással bíró áldozataik.
nov. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1


" https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..


Az 52-es válasz állításod szerint értelmezhető a rövidsége ellenére.


Nyilván matematikailag pontosan értelmezhető a leírt dolog, de a vita kontextusában semmi értelme nem volt leírni, hogy a két dolog nem egyenlő. A vitapartner se állította, hogy egyenlő lenne, csak azt, hogy az értelmezéshez sokszor szükséges a hozzáköltés is.


Szóval leírt dolog vagy totál felesleges szócséplés volt, vagy nekem kell hozzágondolni az értelmet.

nov. 22. 08:44
 5/8 A kérdező kommentje:
nov. 22. 08:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Értelmezhető is. Ahogy nézem, az egész abból indult, hogy a kérdező a 34. válaszhoz olyan dolgokat költött hozzá, amik abban nem szerepeltek, majd ezeket a hozzáköltéseket hibásan értelmezésként adta elő.
nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Legyen szíves valaki olyan is írni, aki nem saját magát akarja dícsérgetni.
nov. 22. 09:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerencsében nem hiszek. A tudásban vagy hibás gondolkodásmódban igen. A kérdés megfogalmazója pontosan azt teszi, amit megfogalmaz problémaként. Másnak felró, önmaga bármit tehet.


Hiányolom az egyensúlyt.

nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!