Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Penész folt...?

Penész folt...?

Figyelt kérdés
Van néhány pamut darabom, ami erőteljesen megpenészedett. Sók-sók 2-3 mm-es zöld pöttyök vannak rajtuk (a természetben voltak hónapokig). Kimostam őket (mosószódával) és mikor megszagoltam, igen meglepetődtem, mert semmilyen szaga nem volt. Tehát eltűnt a penésznek a szaga, ellenben a penész foltok maradéktalanul és – szerintem – ugyanolyan erős színvilágban megmaradtak. A kérdésem az, hogyha ismét nedvesség éri őket (akár csak pára), akkor hamarabb fognak penészedésnek indulni a foltos területeken vagy úgymond elpusztítottam a penészt? (Ha jól emlékszem, akkor kétszer Nagy mennyiségű mosószódával mostam ki.)

dec. 12. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A mosószóda elpusztította a penészt, de a szétrohadt rongyot már nem hozza rendbe semmi.
dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem.


Akkor a pennészfolt gyakorlatilag már csak színezőanyag?

dec. 12. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Az.
dec. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most jobban megnéztem és a zöld szín mégiscsak eltűnt, és inkább fekete vagy zöldesfekete színűek a foltok. De akkor festék ez. Köszönöm.
dec. 14. 03:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!