Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A velem azonos alakú szó?

A velem azonos alakú szó?

Figyelt kérdés

Van egy olyan kérdés, hogy Kivel? Erre lehet válaszolni, hogy velem, veled, vagy vele.

Van egy olyan település, hogy Velem.


dec. 25. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván. Szláv eredetű magyar személynévből keletkezett még az ómagyar korban.
dec. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

“Szláv eredetű magyar személynév”


😂😂😂

dec. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

[link]


A Velem se nem férfi név, se nem női név.

dec. 26. 08:57
 4/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy törölteted a válaszomat, még nem lesz megtörtént az a nemlétező állításom, hogy a "Velem" személynév. Úgyhogy nem tudom, mit cáfoltál, de az én segítőkész válaszomat, aminek a szakszerű kikeresésére sajnálatosan időt pocsékoltam számodra, biztosan nem!
dec. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Válasz 4-esnek: nézd meg az összes V betűvel kezdődő magyar férfi- és női nevet! A férfi neveknél ott a Velek után a Vencel következik. A női neveknél a Veka után Vélia következik.
dec. 26. 13:56
 6/14 anonim ***** válasza:
És még mindig nem mondtam, hogy a "Velem" személynév!!!!!!!!!!
dec. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Válasz 6-osnak: mert nem az. Azért azonos alakú szó, mert van egy olyan település. Azonos alakú az, amikor egy szónak több jelentése van, de a két dolognak egymáshoz semmi köze (pl. ár, légy, stb.)


Tudok két dalt:

P Box: Vágtass velem

Zorán: Gyere velem

dec. 26. 14:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy személynév, könyörgök???? Ne tartsál itt nekem hatodikos nyelvtanórát! Minek teszel fel egy kérdést, ha saját magadnak válaszolsz?
dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Válasz 8-asnak: a 4-es válaszoló.

Én mindig be szoktam írni a Google-ba, amit tudni szeretnék, de a Velemről egyetlen honlapon sincs szó.

dec. 26. 14:45
 10/14 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszoló, aki még mindig én vagyok, öreg, még mindig nem mondta, hogy a "Velem" személynév! "Szláv eredetű magyar személynévBŐL, még egyszer mondom, -BŐL, harmadszor is elmondom, személynévBŐL!!!!! keletkezett.

Velemről (nem "a" Velemről, mert településnevek elé nem teszünk névelőt!) egyetlen google találat sincs, van viszont a Földrajzi nevek etimológiai szótárában (lehet guglizni, mi az, hogy etimológia) az Akadémiai Kiadótól, ami itt van a könyvespolcomon, és amit én kifejezetten a te kedvedért neked kikerestem. Kár volt.

dec. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!