Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megtörtént a holdraszállás?

Megtörtént a holdraszállás?

Figyelt kérdés
Nyilván a többségi vélemény az lesz ,hogy igen. Kérlek titeket, az érvelésetek menjen tovább azon hogy “Igaz, mert bemondták a tévében, nem tudjátok, ti laposföld-hívők”?

jan. 21. 11:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
45 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Meg, nem is egyszer. Ezek egyike sem volt titkos esemény, bárki végigkövethette, pontosan melyik, mikor, hogyan zajlott.
jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Gugu Gabor ***** válasza:
90%

[link]


Nyilván mindenre rá lehet mondani hogy ezt a. Bizonyítékot nem fogadom el mert a Jóska Pista is benne lehetnaz össz esküvésben ezért szerintem értelmetlen.

jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Régebben feltettem egy kérdést, ahol Schobert Norbi holdraszállás-tagadó érveit mutattam be:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Az #5-os kommentben ott van a cáfolat. Ajánlom elolvasni.

Gondolom a többi szkeptikus is Norbi érveire alapoz (pl. miért "lobog" a zászló?) amikor próbálja tagadni a holdraszállást, pedig ezeket az érveket lehet cáfolni.


De a fő kérdésre válaszolva: igen, megtörtént a holdraszállás.

jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
92%

Természetesen igen. Ezt a megdönthetetlen tényt még a Szovjetúnió is elfogadta, aki ellenérdekelt volt ebben.


Soha nem értem egyébként az ilyeneknél, hogy az emberek miért nem képesek elfogadni a tudomány álláspontjait amiket mások már elfogadtak... A bojlerről is elhiszed az otthonodban, mert egy mérnök megtervezte, hogy nem robban fel. Az autó is bonyolult, de ott is elhiszed. De miért nem hiszik el az emberek a méginkább bonyolultakat?


Sétáljon be mindenki aki nem hisz ilyen dolgokban a legközelebbi egyetemre. Menjen be a könyvtárba, főleg ajánlom a műszaki tudományokat. Vegyen le egy random könyvet, lehet az egy turbináról, vagy egy bármiről és próbálja meg laikusként megérteni, mennyi mérnöki tudás van csak egy turbinában, csak egy motorban. Vegyen le egy elektrotechnika könyvet...

Tegye a szívére a kezét és mondja azt, hogy hát igen, 0-t értek ebből. Utána pedig higyje el, hogy azt a könyvet aki megírta, mindent ért belőle.

Mert vannak a tudományokban jártasabb emberek, ennyi az egész


Na és ezek után vesse össze ezt a tudást a Holdraszálással mondjuk. Több ezerszeres anyag és tudás...és azt is tudja valaki. Mert méginkább jártas a tudományokban.

...

De valaki ennek ellenére, műszaki diploma meg minden nélkül "józan paraszti ésszel" egy 12 perces YouTube videóban levezeti, hogy miért kamu a holdraszállás..hagyjuk már.


Sokszor azt érzem, az emberek azt nem hajlandóak elhinni, hogy valaki extrém módon magasabb tudással bírhat egy témáról mint ők.


Valaki egy műszaki BSc és MSc után, ledoktorálva, 20 év kutatás után talán már elmondhatja magáról, hogy képes megérteni, hogy mi zajlott ott. Ezek az emberek nem mondják azt, hogy ez kamu. Miért mondanák? hiszen értik miről van szó. Mindig azok keresnek összeesküvés elméletben választ akik nem érti és nem hajlandóak elfogani, hogy a válasz túlmutat az ismereteiken nagyon magasan.


Természetesen Kedves kérdező, ez most nem irányul rád. Kérdeztél és kérdezni mindig fontos és becsületes dolog. Kérdések nélkül nincs tanulás.


Összefoglalva tehát:

Mert a kortárs ellenérdekelt országok kutatói is elfogadták a holdraszállást.

Mert olyan szintű szakirodalmi háttere van a műszaki dolgoknak, hogy a világ összes táján az ebben működő szakemberek már megcáfolták volna.



+1 Farkas Bertalannak elhisszük, hogy járt az Űrben? Miért mert magyar? Nem, hanem azért mert a kutatási kísérletek, amiket fent elvégzett igazolják.

jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező!

Miért vannak kétségeid? El tudod ezt magyarázni?

jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A nagy Levin ***** válasza:
86%

Én csak azt nem értem, hogy miért kell ezt a kérdést minden héten legalább egyszer feltenni.


Olvass vissza, van bőven válasz korábbi kérdéseknél.

jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Mert ő is szeretné, hogy legalább 5 percig foglalkozzanak vele.
jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert apám 100%-ig biztos benne hogy nem történt meg, és higyjetek nekem nem egy hülye ember, műszaki zseni, fejszámoló-világbajnok lenne, kérlek ne becsüljétek le. Ezt az elméletét én sem támogatom, szerintem túl sok okos ember van a Földön ahhoz hogy pont ő jöjjön rá hogy nem igaz. Viszont a példáján látom, hogy nem hülyék feltétlen ezek az “összeesküvés” elmélet hívők sem. Én nem tudom elmagyarázni az érveit, de nekem hosszasan taglalta a műszaki részleteket és hogy miért volt ez lehetetlen, akkor főleg. Köszönöm a vártnál magasabb színvonalú válaszokat
jan. 21. 13:32
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor csak egy dolgot magyarázz el neki:

a Holdra letettek néhány olyan macskaszemet, amelyik pontosan arra veri vissza a fényt, ahonnan jött.

Ha egy lézerrel megvilágítjuk, akkor visszatükrözi a fényt, és ezért tudjuk azt, hogy a Hold évente 4 cm-t távolodik.

Ezt bármelyik csillagvizsgálóban ellenőrizni tudja, ahol van ilyen lézer.

jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!