Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valóban megtörtént a holdraszá...

Valóban megtörtént a holdraszállás?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 12:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
7%
Nem. Mit gondolsz, most miért nem mentek már a marsra? Azért, mert igazi holdraszállás sem volt, így nincs meg a technikai tudás, egyszerűen nem tudnak embereket ilyen messzire utaztani.
2010. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
4%
Egyértelmű hogy nem történt meg.Volt egy pasas aki be is bizonyította ezt(persze a tudósok mindegyiket kimagyarázták)Csak egy példát mondok.Ugye a holdon nincs gravitáció de a zászló mégis lebegett,olyan volt mintha a holdon szél lett volna.A tudósok azt mondták hogy radioaktív sugárzás miatt volt ez.Na persze,egyértelmű hogy a földön csinálták azt a képet.Persze a pasasnak ezekután felgyújtották a házát(vajon kik?)lehet azóta már ki is nyírták mert túl igazat mondott.Érdekes ha akkor feltudtak menni a holdra,akkor most miért nem teszik meg?
2010. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 dellfil ***** válasza:
67%

Igen, valóban megtörtént. 1969 július 21.-én volt az első.

Egyébként valaki elmagyarázhatná nekem miért ez a sok kételkedő?

Mert van egy elméletem:Ez eléggé elszomorító pszichózis. Az az érzésem, hogy a sokszor becsapott, sikerélményektől megfosztott, lúzerek hitetlenkednek leginkább. Ezzel mintegy bennfentességüket, tudásukat, nagy tájékozottságukat akarják bizonygatni. Ezzel kompenzálva kisebbségi komplexusukat.

Bocs az off-ért, de a fenti gondolatmenet már rég kikívánkozott belőlem, a hasonló kérdések nyomán.

2010. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
65%
Azért mára már valószínűleg megtörtént. Erről vannak történetek, hogy akkor még lehet, hogy kamu volt stb, azért a mai technika már van olyan szinten.
2010. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%

Igen, megtörtént. Itt cáfolják a hitetlenkedők elméleteit: [link]


Az első két válaszoló meg hatalmas hülyeségeket írt.

2010. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
74%
Na most emberek, emberek! Aki tudományos körökben mozog az nem hiszem el, hogy el tudja hinni, hogy pont erre a hülye lobog a zászló dologra nem gondolt senki. A tudományos magyarázat szerint a következő volt a zászlóval. A Holdon nincs levegő, emiatt nincs szél sem, ezért a zászló ott simán lelóg ugyebár. De mivel a NASA menő akart lenni, hogy a kamerában egy lobogó zászló látszódjon, mert mégis hogy nézne ki egy ilyen lelógó semmi, ezért csináltak egy kicsit motort. Erre rászerelték a zászlótartó rudat. A motor a tengelye körül elkezdte mozgatni a rudat úgy gondolom gyorsan egyik majd másik irányban, és emiatt keletkeztek a hullámok a zászlóban. Ráadásul a függőleges tengelyből kiáll egy vízszintes vékony rúd is, amire fel volt függesztve a zászló. Ha megnézel ezek alapján egy ilyen klasszikus képet, akkor talán látod is rajta, hogy amit mondok az ott van (persze nem akarom belemagyarázni). Csak azt nem értem, hogy hogyan hiheti valaki, hogy egy csapat tudós ha csalni akarna pont egy ilyen egyszerű dologra nem gondol...nevetséges szerintem. Ezt nem én szültem meg nem is mendemonda, hanem dr. Ferencz Csaba könyvében olvasható, aki a magyar űrkutatás egyik nagy alakja, többek között Simonyi Károllyal egyetemben. És űrkutatásról tart előadást a műszaki egyetem hallgatóinak. Én nem azt mondom, hogy nnem lehet kételkedni, de ne ezzel a rohadt zászlóval jöjjenek már, mert ez nevetséges. Ez megint olyan, mint a másik kedvencem az Einstein megbukott matekból dolog...
2010. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

"Ugye a holdon nincs gravitáció de a zászló mégis lebegett,olyan volt mintha a holdon szél lett volna"

nc

Ilyen intelligens embereknek hiszel?

2010. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%

"Azért mára már valószínűleg megtörtént"


Már több évtizede nem jártak a holdon mivel a befektetett pénz és az eredmény nagyon eltér. Az meg aki összehasonlítja a Marsra utazást a holdéval mínősíthetetlen és az ilyen állít bármit.

2010. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%

"Ugye a holdon nincs gravitáció de a zászló mégis lebegett,olyan volt mintha a holdon szél lett volna"

gratulálok ha azt hiszed h ott nicsn gravitáció :D:D:D:

2010. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 dellfil ***** válasza:
90%

Kedves 12:37-es! Remélem nem fáj semmid? Lázad sem túl magas? Mert félrebeszélsz mint egy sebesült katona.

"Ugye a holdon nincs gravitáció de a zászló mégis lebegett, olyan volt mintha a holdon szél lett volna."

A Holdon nagyon is van gravitáció, igaz a Föld gravitációjához képest egyhatod résznyi.

"A tudósok azt mondták hogy radioaktív sugárzás miatt volt ez."

Mi van? Ki és mit mondott? Radioaktív sugárzás lebegteti a zászlót? És ezt a tudósok mondják? Nem csoda, hogy nem volt Holdutazás ilyen "tudósok" mellett!

"Na persze, egyértelmű hogy a földön csinálták azt a képet.Persze a pasasnak ezekután felgyújtották a házát(vajon kik)lehet azóta már ki is nyírták mert túl igazat mondott"

Ezt hadd ne kommentáljam.

2010. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!