Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor fedezték fel a Szaturnuszt?

Mikor fedezték fel a Szaturnuszt?

Figyelt kérdés
Azt írják hogy a gyűrűket 1655 ben fedezték fel. De engem maga a bolygó érdekel.

jan. 29. 13:13
 1/9 UlfOrmson ***** válasza:
100%
már az ókorban ismerték, így a pontos felfedezésének a dátuma ismeretlen
jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. És a Jupitert is ismerték?
jan. 29. 13:27
 3/9 UlfOrmson ***** válasza:
100%
igen, az 5 szabad szemmel látható bolygót (Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz) már az ókorban (és már feltehetően az őskorban) is ismerték
jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

13:27: csak aki néha felnézett az égre.

A Merkur és a Mars némi odafigyelést igényel, de a Vénusz, a Jupiter és a Szaturnusz a Hold után az éjszakai ég legfényesebb látványosságai.

jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:)
jan. 29. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ismerték.

A Merkúr, a Vénusz, a Mars, a Jupiter és a Szaturnusz is látható szabad szemmel a Mediterrán világból, bár nem mindig, mert előfordulhat, hogy a Nap túloldalán van éppen, vagy a Naphoz túl közel lenne látható, így néhány speciális esetben valamelyik nem megfigyelhető.

jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jupitert? Kedves kérdező!

Ha esténként setétedés után felnézel az égre, úgy DNY irányba, ca. 45 fokos elevációval tavasz óta ott virít fenn az égen! Vándorol persze..

Megmutatom, ha már csak kérdezni tudsz, keresni nem.

[link]

Előző/következő időpontra kattintva láthatod mikor/hol lesz.

És elnézést a megjegyzésért.

jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hol van a Jupiter, mert amatőrcsillagász vagyok. Csak kíváncsi voltam rá, mert ezt nem tudtam.
jan. 30. 14:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a linket.
jan. 30. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!