Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az USA 51. és 52. állama?

Mi az USA 51. és 52. állama?

Figyelt kérdés
Éppen olvasok egy könyvet. Karen Swan: The Greece Escape című regényét angolul, és az egyik fejezetben előkerült, hogy az USA-nak 52 állama van. Őrült keresésbe kezdtem a Google-n, hogy kiderítsem mely államok lehetnek ezek, de nem találtam meg őket. Csupán annyit, hogy a Biden-adminsztráció támogatná, hogy Washington DC (a fővárosi szövetségi kerület) szövetségi állami státuszt kapjon. Segítenétek ebben? Nagyon érdekelne, hogy mi az USA 51. és 52. állama, holott én csak 50-ről tudok és minden tudományos szövegben is ez az infó szerepel.

#Amerikai Egyesült Államok #tagállamok száma
febr. 4. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Az USA-nak jelenleg 50 tagállama van. Bármi más fikció vagy tévedés.

Igen, vannak olyan tervek és vélemények, mely szerint Washington DC-nek vagy Puerto Riconak tagállami státuszt kellene adni. De, mivel mind a kettő erősen demokrata állam lenne, ezért ehhez a törvényhozás mindkét házában demokrata többség kellene. Ha ez meg is lenne se lépnék valószínűleg meg. Ez a politikai status quo olyan mértékű megbolygatása lenne, mely akármihez, akár még polgárháborúhoz vagy republikánus államok pl Texas elszakadásához is vezethetne.

febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Google Books:


Subjects Fiction › Romance › Contemporary

Fiction / General

Fiction / Romance / Contemporary

Fiction / Women


Tehát egy fikciót olvasol és aztán tőlünk kéred hogy bizonyítsuk be a könyvben kitalált dolgokat.


Hallod én meg gondolkodom hova menjek idén nyaralni, a Star Warsban láttam az Alderaan-t, tök szép bolygónak tűnik, esetleg meg tudod mondani, hogy merre található? A Neptunusznál vagy a Jupiternél kell balra fordulni? Valamiért erről nem találok infót a neten.

febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2-es még egyetemen is ezt szokták tanítani. én is ott hallottam először ezt a blődséget. volt olyan egyetemi oktató sőt csoporttársam is, aki szintén ugyanezen a véleményen volt, és nem lehetett az ellenkezőjéről meggyőzni, észérvekkel sem. Puerto Rico kapcsán 2012-ben, még Obama idején volt egy referendum a tagállami státusszal kapcsolatban, de a helyiek nem szavazták meg, mert rendkívül magas szövetségi adókat kellett volna megfizetni, amit Puerto Rico gazdasága nem tud kitermelni. az USA-ban ugyebár kettős adóztatás van: az amerikai állampolgárok fizetik egyrészt az állami adókat, másrészt a szövetségi adókat is, és rohadtdrága az egészségbiztosítás is.
febr. 5. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
PR 🇵🇷 kandidátus, de lehet, hogy Kaliforniából és Oregonból kiszakítják Jefferson államot.
febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Jöhetnek azok az érvek és nézzük meg. Eddig még csak volt akkor egy helyzetleírás (3/1.mondat), a nem jól tanításról és észérvekre sem hallgatásról. Meg okés volt szó Puerto Rico tagállamokba felvételről, ami nem lett elfogadva. Ez két helyzet vázolása inkább és nem érvek. Amúgy jöhetnek azok is.


Jelenleg 50 tagállam van mint "tagállam" besorolású állam. A "tagállam" egy hivatalos besorolás és azon nem sok vitatkozni valónk van, hogy nincs hivatalos bejegyzés róla. Vagyis konkrétan tagállam az azért nincs több, mint 50, de... De lehet beszélni gazdasági és/vagy politikai befolyásról más államok esetében.


Mondjuk nem érteni mire akarsz kilyukadni, hogy titokban lévő tagállam? Vagy hogyan, mert olyan azért nincs.

febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak még egyéb jogállású területek. Unincorporated, American Samoa.
febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!