Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A dobhártya, hallócsontocskák...

A dobhártya, hallócsontocskák és a fül egyéb mozgó részei hogyan birják az állandó mozgást terhelést?

Figyelt kérdés
Sziasztok elolvastam a fül müködését, mozog a dobhártya, csontocskák stb , ezek hogyan birják a terhelést egy életen át? köszi
febr. 23. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Azért van a fülzsír. Az keni őket.
febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem akkor igy birja az állandó mozgást? Akkor a fültisztitás az árt?
febr. 23. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azok a csontocskák lágy szövetekbe vannak beágyazva és csak gyengén rezegnek - mint akármelyik más testrészünk testmozgás közben. A mechanikai igénybevételük gyakorlatilag nulla.


A legjobban igénybe vett szervünk a szívünk, amely megállás nélkül néhány watt mechanikai kimenőteljesítménnyel pumpál egész életünkben - ez kb. egy háztartási mosógép lúgszivattyú teljesítményének felel meg. Ha egy percre is leállna, akkor elhalna az agyunk!

febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, 3 as elmagyaráznád a fül mozgó részeit? Néztem ábrákat kb értem hogyan müködik, azt nem értem ezt a terhelést ezek a "mozgó részek",hogyan birják? (gondoljunk bele mennyi hangot stb hallunk ezek a dolgok amiket a 3d animációba láthattam folyamat rezegnek mozognak, én ezt nem értem ezt hogy birják egy életen át? )
febr. 23. 14:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hangszóró membránja hogyan bírja a kb. ezerszer nagyobb igénybevételt? És az emberi hangszál?


A fül egy bömbölő fülhallgatóban is csak milliwatt nagyságrendű teljesítményt abszorbeál, tehát a mechanikai igénybevétel arányban áll a biológiai szövetek tűrőkészségével.

febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi
febr. 23. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
azért a fül csontocskáin ugyanúgy vannak ízületi felszínek, mint minden más ízületben. Ha a térded bírja, a fül miért ne bírná?
febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7es de a térd nem rezeg úgy mint a füllcsontocskák a hangra, nem? Én ezt nem értem ezt az állandó egésznapos rezgéses terhelést hogyan birják.
febr. 24. 10:39
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem rezegnek, az a membrán(ok). Ezek ütik a membránt, mint dobverő a dobot. Amennyit a csontok rezegnek a mechnikai megterhelésből adódóan, ugyannyit méretéhez képest) kap egy combcsont is, hiszen a talaj felől származó "lökéshullám" azon is végigterjed.


Különben minden csont élő szövet, képes a reparációra, valamint folyamatosan átépül a terhelésnek megfelelően.

febr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!