Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel tudod meg magyarázni...

HunLo kérdése:

Mivel tudod meg magyarázni azt ,hogy az ősrobbanás előtt mi volt és ,hogy jött létre ez az esemény?

Figyelt kérdés

ápr. 7. 11:28
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Pontosítom a kérdést!


Megtudod isten nélkül magyarázni azt ,hogy a nagy semmi közepén ,hogy jött létre



1,maga az ősrobbanás



2;Az ős robbanást kiváltó valószínűleg élettelen anyag,anyagok?



3;Mikor jött létre azok az anyagok?"

ápr. 7. 11:29
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Ezekre a kérdésekre nincs tudományos válasz. Ámde a szárnyaló fantáziádtól függően akárkit és akármit odaképzelhetsz a Big Bang elé, pl. egy tüköruniverzumot, Istent, rózsaszín farkú csillámpónit stb. Bármelyikből lehet termtésmítoszt fabrikálni.
ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%

Én is pontosítok:

- ha istennel magyarázol... akkor az isten mikor, hogyan és miből jött létre?

ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

,,

Én is pontosítok:


- ha istennel magyarázol... akkor az isten mikor, hogyan és miből jött létre?"



Annyit tudok ,hogy attól hogy még az anyagi világ mulandó attól még nem kell annak lennie a ,,túlvilág"nak is.



Sőt ,ha a világot ellentétesen,ellentétekben értelmezzük.(Pl:ha van nap akkor van hold is.)


Akkor ez az eredmény jön ki.



Ha a világ ill világban lévő dolgok mulandóak akkor ennek az ellentéte az ,hogy van egy olyan világ ,ami nem anyagi természetű és maradandó.


Így ha van annak a világnak lakója pl:isten,lelkek akkor azok is maradandóak.



,,akkor az isten mikor, hogyan és miből jött létre?"

Leírtam rá a választ ,hogy istennek a saját világunkból kiindúlva nincs kezdete ill vége.Mert maradandó.


Ahhoz ,hogy ezt megértsük ahhoz a maradandó ill végtelen fogalmát kellene valahogy megérteni!

ápr. 7. 12:00
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
#3, én is ezt írtam neki az előző kérdésénél: "Isten hogyan jött létre, ha utána minden mást ő alkotott? Valamiből neki is létre kellett jönnie".
ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Fogalmak:


maradandó:

El nem vesző; nem romló, nem megsemmisülő (dolog, tárgy). Épségben tovább létező, meg nem szűnő, sokáig változatlanul működő (változás, eredmény).


Végtelen:

Aminek nincs vége; soha meg nem szűnő; örökké folytatódó vagy fennmaradó létezésű; (térben vagy időben) vég nélküli, szüntelen.

ápr. 7. 12:02
 7/32 anonim ***** válasza:
91%
Ezt honnan másoltad ide és mire válasz?
ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Miért ellentétek a Nap és a Hold?

A túlvilág szerinted csak úgy van, mert csak, de ez a világ meg nem csak úgy? Miért? Miért nem kellett a túlvilágnak létrejönnie ahhoz, hogy létezzen?

ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

"az anyagi világ mulandó"

EZ így önmagában nem igaz, mert megmaradási törvények vannak. Tehát az anyag pont, hogy NEM mulandó.


"attól még nem kell annak lennie a ,,túlvilág"nak is"

Már, ha egyáltalán létezik olyan.


"akkor ennek az ellentéte az"

Tehát, mivel a mi anyagi világunk nem mulandó, EZÉRT kell léteznie egy szellemi világnak is, ami viszont mulandó?

Te amúgy jól vagy?

De ami még fontosabb: ez a vallási kérdés mit keres a tudományban?

ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nap(Saját maga termeli ki a saját fényét)

Hold(Nincs saját fénye ,mert csak a nap által megtermelt fényt veri vissza)


Ezért ellentétek!



,,Ezt honnan másoltad ide és mire válasz?"


[link]

[link]



,,akkor az isten mikor, hogyan és miből jött létre?"


Leírtam rá a választ ,hogy istennek a saját világunkból kiindúlva nincs kezdete ill vége.Mert maradandó.



Ahhoz ,hogy ezt megértsük ahhoz a maradandó ill végtelen fogalmát kellene valahogy megérteni!

ápr. 7. 12:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!