Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak egy kérdés! Ha a Duna...

Csak egy kérdés! Ha a Duna hőmérséklete növekszik, akkor, azon kívül, hogy kihal az élővilág még mi lesz? Én azt veszem észre, hogy olyan száraz a levegő, amilyen még sosem volt! Létezik?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hal ki az élővilág, sőt. Át fog alakulni. Szerintem több minden fog megélni, mint most. Hacsak nem szárad ki az egész folyó a pcsába. Ez kevéssé valószínű. A Duna olyan hosszú, hogy valahonnan mindig lesz utánpótlás.


Erre a kérdésre amúgy sok válasz lehetséges, mert nem mindegy, hogy mennyire növekszik a hőmérséklet.


A levegő a Duna parton száraz? Nem úgy vettem észre, de lehet. Hol voltál?

ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy az általad száraznak tapasztalt levegő, mit számít ebben, de a folyók világszerte erősebben melegednek, mint az óceánok és tavak. Valamint még az oxigénszintjük is csökken. Egyenlőre persze inkább csak tendencia, de a nyári hőségekben már vannak az élővilág számára elhagyott helyek, ahol túl nagy a nyári hőség miatti felmelegedés. Mindenesetre a jelenség nem csak hazai észrevétel és egész Európában is, és még Amerikában is megfigyelhető.


ScienceDaily


"Elemzésük elvégzéséhez a kutatók számítógépes modellt készítettek adatok széles skálájára – az éves csapadékaránytól a talajtípuson át a napfényig – az Egyesült Államok 580 folyójára és 216 közép-európai folyóra vonatkozóan. A modell szerint a folyók 87%-a felmelegedett az elmúlt négy évtizedben, és 70%-a veszített oxigénből.

A tanulmány kimutatta, hogy a városi folyók melegedtek fel a leggyorsabban, míg a mezőgazdasági folyók melegedtek a leglassabban, de a leggyorsabb az oxigéntelenedés."


"A folyók oxigénvesztése váratlan, mert általában azt feltételezzük, hogy a folyók nem veszítenek annyi oxigént, mint a nagy víztestekben, például tavakban és óceánokban, de azt tapasztaltuk, hogy a folyók gyorsan veszítenek oxigénből" - mondta Li. "Ez nagyon riasztó volt, mert ha az oxigénszint elég alacsony lesz, az veszélyessé válik a vízi élővilágra."

A modell azt jósolta, hogy a következő 70 évben bizonyos halfajok teljesen kihalhatnak a hosszabb ideig tartó alacsony oxigénszint miatt, ami Li szerint széles körben veszélyezteti a vízi sokféleséget."


[link]

ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Teljesen kihalni valószínűleg nem fog az élővilág, mint olvashatod a tanulmányban is, hogy bizonyos halfajok kényesebbek és azok érintheti komolyabban.
ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!