Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy anno minket...

Az igaz, hogy anno minket tanított egész Európa?

Figyelt kérdés

pl. mi a kanál, kés, mi a nadrág stb.


Nekem azt mondta az egyik tanárom, hogy őseink folyók mellett laktak és mosakodtak, tisztán tartották magukat stb. (1000éve) Ezt mondjuk egy francia még a XVII.sz-ban sem mondhatta el.


2010. okt. 28. 16:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mi Európát, Európa minket.

A magyar barbárok, sok mindenben jobbak voltak mint az Európai civilizáltak.

Éljünk a jövőért!

2010. dec. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-28 17:19


Teljesen egyetértek, ilyen hazafiak kellenek ide! Örülök, hogy ennyire felvilágosult vagy, én se írtam volna jobban :)

2010. dec. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

érdekes elveket vallhat a tanárod, többet között csak a magyarok hordtak fehérneműt (gatyát, bugyit, melltartót), mi evőeszközökkel ettünk, sőt olyan élelmiszerkészítményeket is tudtunk csinálni, amit más nép nem. Olyasmire gondolj, mint ma a tömegnövelők, ahhoz hasonló táplálékkiegészítő. Azaz szárított növényt és húst, gyümölcsöket apróra zúztak, porszerűre és azt itták tejjel vagy vízzel keverve. Főzni az európai népek zöme nem főzött, inkább sütött. Míg mi magyarok a húst meg is főztük, nem is beszélve arról hogy ez sokkal egészségesebb: http://www.youtube.com/watch?v=j4cyTxKuB_Q


itt egy kis videó, ami választ ad a kérdésedre :)

2010. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%

visszatérve egy pillanatra a miért csak a vereségeket tanítják témára: azt mindenhol tanítják, hogy kalandoztunk, és hogy sikereink voltak, tudod, bárkit megkérdezel, tudni fogja, hogy "magyarok nyilaitól ments meg Uram minket" honnan is jön, értelemszerűen ezt valahol tanulta mindenki.

Hogy miért van kiemelve a két vereség konkrétan, évszámra? Mert azok fontos fordulópontok voltak a történelmünkben, amikor már nem működött a dolog, amitől kezdve kénytelenek voltunk beilleszkedni, ami magával vonta a teljes letelepedést, az államszervezet kialakítását, a kereszténység felvételét, tehát marha fontos és meghatározó állomás volt a történelmünkben. Ezért tanítják ezt a két vereséget évszámra kiemelve, hogy értsd, miért lett a portyázó "barbárokból" keresztény állam.

Minimális logikával és felfogóképességgel ez érthető.


De azért gyártsuk csak az összeesküvés-elméleteket, hogy biztos azért, hogy így nyomjanak el minket.

2010. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Én olyan történészekkel beszéltem erről, akik az ELTE-n végeztek, szóval utolsó nem igazán értelek.


907 is nagyon fontos volt, a legnagyobb csata a történelmünkben szerintem, volt olyan nagy jelentőségű (még jóval nagyobb) mint a 955-ös "vereség". Ami nem volt megsemmisítő, mint ahogy beállítják, de nem baj! Ahogy te akarod..

2010. dec. 25. 22:50
 16/19 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a történelemben. Nem voltam ott más meg mondhat amit akar, írhat amit akar, úgy ahogy akar. Valaki elhiszi, valaki nem. Igen ez nem ilyen egyszerű, de én tudom, hogy az, különben akkor bonyolult lenne nem igaz?
2010. dec. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"907 is nagyon fontos volt, a legnagyobb csata a történelmünkben szerintem, volt olyan nagy jelentőségű (még jóval nagyobb) mint a 955-ös "vereség". Ami nem volt megsemmisítő, mint ahogy beállítják, de nem baj! Ahogy te akarod."


Igazán?

Akkor mond el szépen, hogy milyen következményei vannak, amik máig hatnak?

Mert Augsburgnak és Merseburgnak máig ható következményei vannak.

Amúgy pedig száz győzelmet minek mind megtanulni, amikor egyesével komolyabb jelentősségük nincs? Augsburg, Merseburg és Arcadiupolis viszont egy korszakot zárt le a történelmünkben. Ha ezt a három csatát elbagatelizálnánk, esetleg el is hallgatnánk, akkor teljesen logikátlan lenne, hogy miért húzódtunk vissza.

2010. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Mert megsemmisíteni jöttek!


"907. július 4-5-6-án Pozsony (akkor Brezalauspurch) mellett a bajor herceg hadseregével szemben magyar győzelemmel végződött csata megmutatta, hogy a Kárpát-medencében megtelepedett magyarságnak arra is volt katonai potenciálja, hogy a saját területeit sikeresen megvédje. A csatában a több ezer ellenséges harcos mellett elesett a bajor herceg, 19 grófja, a salzburgi érsek, 2 püspök és 3 apát."


"A kora középkor egyik legjelentősebb ütközetéről van szó, ugyanis a korhoz mérten hatalmas hadseregek csaptak össze. "

2010. dec. 26. 15:27
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
elbagatizálni, te jó ég még leírni sem tudom, ez aztán a p*csarázás. Magyarul már ki sem tudjuk fejezni magunkat? xS
2010. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!