Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet az égen? Egy inkább...

Mi lehet az égen? Egy inkább szabálytalan kör alakú valamit látok az égen, amely nagyobb mint a nem sokkal mellette látható csillagok. Vibrál. "Lábai" vannak. Nem mozog semerre, fél órája nézem, azóta mozdulatlan.

Figyelt kérdés

Amikor lámpát kapcsoltam a csillagokat már nem láttam,de azt a valamit kis világitó pontként igen.

Nincs csillag alakja, nagyobb attól.

Műhold? eddig nem láttam szabad szemmel soha.



2013. nov. 8. 02:53
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Androidos telód van? Töltsd le a Star chart alkalmazást, nézd meg vele az eget, minden bolygót és szinte minden szabad szemmel látható csillagot mutatni fog.

Kukkants vele oda, nagy valószínűséggel valamelyik bolygóval azonosítani tudod majd, aminek a látványát eltorzította a légkör.

2013. nov. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kelet felé láttad, akkor jó eséllyel a Jupiter volt az.

Mit értesz az alatt, hogy lábai vannak? Ezt ki tudod fejteni bővebben?

2013. nov. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
mühold vagy a földel mozog ez esetbe nem látod mozogni vagy ha más a sebessége akkor látod mozogni. mindig ugyan abban az időpontban és mindig ugyan ott.
2013. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
Geoszinkron hold nem lehetett, azok túl messze vannak ahhoz, hogy látsszanak szabad szemmel.
2013. nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tsirche ***** válasza:
Szerintem a Plejádok (M45) nyílt csillaghalmazt láthattad: az egyik legfényesebb halmaz, összfényessége 1,2 magnitúdó (fényesebb csillagokkal vetekszik, de nagyobb területen elszórva), viszont szabad szemmel nem nagyon lehet bontani, ezért látszik olyan fura formájúnak. Viszont már egy sima kistávcsőben is bámulatos látvány. A vibrálást a légkör nyugtalansága okozza.
2013. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Plejádokat miért ne lehetne szabad szemmel felbontani?

Én nem vagyok egy jó szemű ember, de hat csillagot lazán meg tudok különböztetni benne. :)

2013. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!