Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Rubinoknál miért nem elfogadot...

Rubinoknál miért nem elfogadott kezelés az üveggel való feltöltésük?

Figyelt kérdés

Ugye jelenleg a rossz minőségű Rubinokat üveggel hevítik fel hogy jobban nézzenek ki.


Nemrég vásároltam egy szép galambvér színű üveggel feltöltött 3 karátos naturális Rubint gyűjtési célból és csak 20 ezret fizettem érte.


Ha egy hasonló minőségű Rubint vettem volna ami kezeletlen, milliókat kellett volna fizetnem érte.


Sőt, egy laborban előállított rubinnak sincs sok értéke, hiába néz ki jobban mint egy naturális.



máj. 23. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy feljavított cucc már "nem tiszta eredeti".
máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A "nem elfogadott" a piac értékítélete. Nem szép rubinból sok van, ezért olcsó a ritka, AAA ékszerminőségűekhez képest. Ha egy nem szép rubint piros üveggel felpimpelnak, akkor jobban fog kinézni, de ettől még nem fognak sokkal többet fizetni érte.

Vsz. hosszabb távon a szintetikus rubinok fogják ki nyírni a rubinpiacot, mert nagyon kevés olyan perverz van, aki hajlandó vagyonokat fizetni egy olyan természetes rubinért, aminél jobb minőségű szintetikus követ kaphat töredék áron. Ez nemcsak a rubinra vonatkozik, hanem minden olyan ékkőre, ami szintetikusan viszonylag egyszerűen előállítható, az akvamarintól kezdve a smaragdon át a gyémántig. És egyre több ilyen van. Pl. az ékszerboltok tele vannak a Kyocera cég szintetikus egyenopáljaival, amiket tök olcsón lehet tömeggyártani.

Vsz. olyan ékkőbe lenne érdemes gyűjtőként befektetni, amiről valószínű, hogy nehéz vagy lehetetlen laborban/gyárban előállítani.

máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!