Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy működik a 3D-s szemüveg?...

Hogy működik a 3D-s szemüveg? Az Imax.

Figyelt kérdés
Nem a piros-kék, hanem a másik
2010. nov. 5. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Helló,


lineáris polárszűrővel. Az egyik oldalon vízszintesen polarizáló szűrő van, a másik oldalon függőlegesen polarizáló. Ki is próbálhatod a moziban: ha két szemüveget egymás elé teszel, majd az egyiket 90 fokkal elfordítod, akkor a másikon keresztül azt látod, hogy elsötétednek az üvegei.

2010. nov. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első választ azzal egészíteném ki, hogy ehhez a filmet is polarizáltan kell vetíteni: egymásra vetítik a jobb ill. bal szemnek szánt képet, de az eltérő polarizáció miatt a szemüveg szét tudja "válogatni" őket, így mindegyik szem a neki szánt képet látja, így alakul ki a térhatás.


A fentiekből következik, hogy OTTHON A TV-N NEM FOGSZ 3D-BEN LÁTNI, HA ELLOPOD A SZEMÜVEGET, mivel az nem polarizált fénnyel dolgozik. Ezt csak azért írtam le, mert rengeteg idiótát láttam, akik a moziból próbálják lenyúlni a szemüveget, mert azt hiszik, hogy azzal majd otthon is 3D-s lesz...

2010. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Megköszönném, ha nem hasonlítanál össze azokkal az idiótákkal, köszi.


Azért kérdeztem, mert ha nekem mondjuk eszembe jutna "házi vetítést" csinálni projektorral, akkor tudjam, hogy rakjam össze a szemüveget.

2010. nov. 6. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!