Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Abszolút hallást hogyan lehet...

Abszolút hallást hogyan lehet lemérni?

Figyelt kérdés
arra értem, hogy valakinek van-e vagy nincs..
2010. nov. 8. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

A fiam annakidején felvételizett zenei általános iskolába. A tanárnő kedvesen elmagyarázta neki, hogy majd ő játszik egy dallamot a zongorán és azt Balázsnak utána kell dúdolni.

A tanárnő lejátszotta a dallamot, a fiam viszont hallgatott. A tanárnő segítőkészen megismételte. Ismét mély csend.

A tanárnő rám néz. Én meg a gyerekre...

- Balázs, miért nem dúdolod el a dalt, amit hallottál?

- Apa! A néni hamisan játszik!

A tanárnő a zsebében keresgélt, majd előkapott egy hangvillát. Megütötte, és a füléhez emelte. Majd újra eljátszotta a dallamot, végül így szólt.

- Felvettük a gyereket! - majd magyarázólag hozzátette - igen, igaza van a fiának, egy kicsit, de csak egy nagyon kicsit, el van hangolódva a zongora. A húr napról napra folyamatosan nyúlik, nekem fel sem tűnt, én már hozzászoktam. Neki viszont abszolút hallása van!

2010. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
szép történet , de a kérdésre nem válasz...
2010. nov. 8. 10:08
 3/18 anonim válasza:
52%

Nem tudom, pontosan mire gondolsz.

Nálunk általános iskola felsőben volt egyszer hallásvizsgálat, fejhallgatót kaptunk, és valami készülékkel állítottak a hangfrekvencián, és amikor meghallottuk a hangot, akkor koppintanunk kellett az asztalon, azzal a kezünkkel, amelyik oldalról hallottuk. Nem tudom, ilyenre gondolsz-e vagy másra.

2010. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
ááá.. ott a hertzekkel babráltak .. az más
2010. nov. 8. 10:31
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Odamész a zongora mellé (jól hangolt zongora, vagy szintetizátor még jobb, az nem hangolódik el). Énekelsz egy E hangot (vagy C-t, G-t, mindegy), majd leütöd, ha eltaláltad, folytatod a próbált még néhány másik hanggal. Ha 10-ből 10-et eltalálsz, abszolút hallásod van.

A hangot úgy kell kiadnod, hogy előtt nem nem ütötted le.


Még jobb, ha a próbát úgy csinálod, hogy 2 hang között eltelik pár óra. Ugyanis ha az elsőt ellenőrzöd, az összes többit ki tudod ehhez számolni(relatív hallás - ilyen mindenkinek kifejleszthető). Tehát kb. az a lényeg, hogy elsőre eltalálj hangokat.


Visszafelé is lehet. Valaki leüt hangokat a zongorán úgy, hogy nem látod, és te megmondod, hogy az milyen hang.

2010. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából csak annyit kell letesztelni, hogy az adott hangokat önmagukban felismeri-e az illető, és nem csak egymáshoz viszonyítva.
2010. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Csak ne a szolmizációs, hanem ABC-s hangok neveivel, mert az ABC-s hangoknak fix helyük van, a szolmizációs hangok meg hangnemtől függően csúsznak.
2010. nov. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ezen nincs nagyon mit magyarázni. Tökéletes abszolút hallásod van ha azt mondom adj ki egy F-et, te meg kiénekled.

Tanult vagy milyen abszolút hallásod van, ha azt mondom adj ki egy F-et, és te kiadod, de előtte gondolsz egy G-re, és abból kiszámolod az F-et.


Vagy, kiéneklek egy hangot, nem mondom meg melyiket, és te azt mondod, ez egy F. Szintén, ha kiszámolod, hogy ez milyen hang volt, akkor nem tökéletes abszolút hallásod van.


Jaés persze mindezt úgy, hogy nem gyakoroltál 5 perccel előtte, hanem akár ha felkeltelek álmodból.

2010. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Akinek abszolút hallása van, az tudja.


Olyan, mint amikor ránézel egy labdára és mondod hogy piros. Ő meg hal egy hangot és mondja hogy ez egy C. De ahogy te nem csak egy féle pirost látsz, úgy ő is be tud azonosítani minden hangot, pl. azt ha nem nem B és nem is C, de a kettőközt valahol félúton..

2010. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
De ha valaki nem tanult zenét, és nem tudja, h most F vagy C vagy G vagy akármi annak nem is lehet abszolút hallása?
2010. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!