Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi is pontossan az az abszolut...

Mi is pontossan az az abszolut nolla fok?

Figyelt kérdés
Sok érdekességet hallottam már arrol hogy mi történne az anyaggal az abszolut nulla fokon, pl hogy megszünne létezni, de akkor mi van az anyag nem vész el csak átalakul dologgal?
2010. febr. 16. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

egy elméleti érték, aminél az anyag belső (hő) mozgása megáll.


"pl hogy megszünne létezni, de akkor mi van az anyag nem vész el csak átalakul dologgal?"


az ilyeneket olyanok alkották, akiknek még a középiskolás fizikát sem sikerült elsajátítaniuk... foglalkozni sem érdemes vele.

2010. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Olyan hideg, hogy még a finnek is három réteget vesznek magukra.
2010. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
az,mikor a részecskék mozgása megszűnik
2010. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs semmi hő. Mert ugy-e, a minusz kettőnél azért van valami hő. De ha semmi hő nincs, az az abszolut 0 fok. Minusz 273 Celsius. Jól megközelíthető, de soha el nem érhető, mert nincs olyan helyzet a valóságban, hogy nincs semmi hő.
2010. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
utolsó válaszolü... az a 273 az Kelvin akart lenni,nemde?:)
2010. febr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsónak: -243,15 Celsius fok = 0 Kelvin!
2010. febr. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

wikiről egy kis részlet(az előző is én voltam):


Az abszolút nulla fok az a hőmérséklet, amelynél a testből nem nyerhető ki hőenergia.

A termodinamika III. főtétele értelmében az abszolút nulla fok elérhetetlen, de tetszőlegesen megközelíthető.


Különleges kísérleti körülmények között már milliárdod kelvinfok közelébe is sikerült lejutni. Ezen a hőmérsékleten már az atomok kvantummechanikai mozgása válik meghatározóvá, ami egy új halmazállapotot, a BEC-et hozza létre. Az eddigi legalacsonyabb hőmérsékletet, 450 pK-t, azaz 4,5·10–10 K-t 2003. szeptemberében Wolfgang Ketterle és munkatársai értek el az amerikai MIT laboratóriumában.


Kelvin vezette be az abszolút hőmérsékleti skálát, amely az abszolút nulla foktól indul, és egysége megegyezik a Celsius-skáláéval.

2010. febr. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

12.42esnek:

a 0 K a Celsius skálán ‒273,xx °C.. én így értettem.

mind1

2010. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászolásokat. Érdekes téma szerintem!
2010. febr. 17. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!