Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miből van az EDM dielektrikum?

Miből van az EDM dielektrikum?

Figyelt kérdés

Az összetétele érdekel, hogy általában miből áll az a folyadék. Úgy hallottam, hogy sok benne a fluor.

Egyébként mennyire egészségkárosító, ha egész nap ezt szívom? A párolgó dielektrikum szaga elég intenzív az egész üzem területén.


2009. jan. 9. 17:12
 1/1 Válasz Vilmos ***** válasza:

Huh, jó kérdés... hmmm... amit én tudok, hogy valóban egy fluorszármazék lehet, tehát nagyrészt fluor van benne. Még amiben majdnem hogy biztos vagyok, hogy fontos összetevő a kerozin is, illetve kis százalékban dioktilftalátot és pár százalékban valmilyen etilént (pl. gyakori lehet a 2-etilhexil). Esetlég valamilyen adogént... bár az az igazság, erre nem mernék sokban fogadni.

Viszont az majdnem biztos, hogy legalább egy nagyon kis százalékban a különböző gyártók különböző dielektrikum anyagai tartalmaznak olyan additív anyagokat, ami mindenhol más és a gyártó maga kísérletezi ki - ezzel tudnak kombinálni a gyártók, és fejleszteni, jobbá tenni a terméküket. Ez utóbbi a dolgozók nagy részének minden bizonnyal nem is publikus.


Jó hír viszont talán - azoknak, akiknek esetleg ugyanilyen jellegű kérdése vetődne fel - hogy a dielektrikum-olajak szinte kivétel nélkül nem mérgezőek, sem az összetevők gázai - legalábbis tudtommal. A mérgező összetevők egyáltalán nem gyakoriak, bár nem zárhatjuk ki 100%-ban. Az viszont igaz, hogy készítés alatt eléggé émelyítő szaguk lehet, főleg olyan nagy mennyiségben, amivel gyárakban dolgoznak, de hallomásból úgy tudom, hogy a vegyi üzemekben az ott dolgozók néhány hónap alatt megszokják az efféle velejárókat.


A kérdéskiírótól még kérdezném, ha esetleg 4 év távlatából még visszatalálna ide, hogy konkrétan hol, melyik üzemben és milyen munkakörben dolgozik?

Mert szerintem ez esetben ha minden más rendben folyik az üzemben, nincsenek gyanús dolgok és megvannak a minimális egészségvédelem jelei, nem érdemes felmondani vagy ebben gondolkodni, főleg ha máshol, pláne más területen nehezen találna munkát az ember.

2013. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!