Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sunyítás a NASA-val kapcsolatban?

Sunyítás a NASA-val kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elgondolkoztam egy kicsit ,hogy a NASA-tól mennyi de mennyi pénzt elvettek mostanság..

Számomra elképzelhetetlen ,hogy a nagy és erős Amerika nem fegyverkezik az űrben és nem fejleszt katonai űrhajókat...

Mint tudjuk ,régen még a hidegháború idején is volt már fegyverkezés ,de még akkor a 2szuperhatalom között...

Ezért nem érthető számomra ,hogy minek a sok atom és hidrogénbomba stb , ha egy esetleges föld elleni támadást védekezés nélkül néznénk végig...

Ez nem vall az amcsikra..Nem érdekes? lehet erre költik azt a sok milliárd dollárt amit elvették a NASAtól...

A másik érdekes ami ehhez kapcsolódik...Ha már annyi rádióüzenetet ,és adást küldünk szanaszét a világűrben ,akkor magától értetődik ,hogy valaki észre is veszi, csak felhívjuk magunkra a figyelmet..pedig igazából még a a marsra sem tudunk rendesen eljutni xDDD szóval , kíváncsi lennék ,hogy mégis milyen szintű védelmünk lehetne egy ilyen ufo megszállás ellen:D

Mi erről a véleményetek?


2011. aug. 1. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Sok titkos költségvetés zajlik ott, amiről persze nem tájékoztatják a népet. Meg, ugye alapból el kell rejteni az idegenek holttesteit, űrhajóit, vagyis sok-sok bázisra is mennek ám ott a pénzek. Az idegenek ellen pedig az oroszokkal együtt építeni kezdtek egy csillagháborús fegyvert az űrben, mert bizony egy nap ezek a szemét szürkék lefognak minket igázni, emberek, ha tetszik, ha nem, de ők egyáltalán nem jóságos angyali tanítók, mint ahogyan egyesek gondolják. Kísérleteznek rajtunk, felboncolnak, különféle földi, biológiai létformákat visznek el tanulmányozni, kísérletek végeznek, ember-szürke szolgasereget hoznak létre, a kormány valószínűleg még túl gyenge, hogy szembeszálljon velük és az az igazság, hogy az idegenek sok vezetőt álmukban lepnek meg és hipnotizálva irányítják az egész világot.


De ez csak a hab a tortán.


Cameron Fox

kontakt

2011. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Honnan a fenéből veszitek (más is kérdezett hasonlót), hogy aki idejön az le akar igázni, megölni, meghódítani fog. Mit ér el vele?

Ki találja ki ezt az agyament baromságot, hogy védtelenek leszünk ellenük... Nem hiszem, hogy védekezni kellenne.

2011. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A rádióüzenetek sem kellenek, mert már rég tudják, hogy itt vagyunk. Legalább olyan agresszorok, mint mi emberek.


Az indiánok sem végezték valami jól, amikor az első spanyol hódítók megérkeztek.


Falling skies-t ajánlom megtekinteni, ott is épp az idegenek szállták meg a bolygót, igaz a szürkék nem így néznek ki, de van igazság a sorozatban.

2011. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igen , gondolhatnánk ,hogy ha ők el tudnak ide jutni akkor nem használnak már barbár háborús eszközöket agressziót ,pedig szerintem ez tényleg nem így van..

Nagyon sok féle faj lehet amik agresszivak és területhóditóak:D

2011. aug. 1. 17:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőről nem tudom eldönteni, hogy csak ironizál és közben röhög azon, aki komolyan veszi, vagy tényleg komolyan ír. remélem ez előbbi.:)


Ha fejlesztenek valami katonai dolgot, azt biztos először neked, és a mucsajröcsögén élőknek fogják közzétennipedig "igazából még a a marsra sem tudunk rendesen eljutni xDDD"

Mit jelent a 'rendesen eljutás' nálad? Teleportálás? Ötszörös fénysebességgel utazás?


Nekem erről az a véleményem, hogy lehet, hogy vannak, de még nem bizonyosodtunk meg róla. Semmilyen bizonyíték sincs a létezésükre. Arra meg pláne nem, hogy meg akarnának szállni.

2011. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Elgondolkoztam egy kicsit ,hogy a NASA-tól mennyi de mennyi pénzt elvettek mostanság"


Papa, megnyugodhatsz, azok csak fillérek, az usa hadsereg költségvetése nagyon-nagyon sokszorosa a Nasa-nak.

1 hasbaakasztó példa: az agresszorok sátortáborainak a légkondicionálására 20 milliárdot költenek, a Nasa költségvetése 19 milliárd.

[link]

Az usa hadsereg néhány napi költségvetéséből el lehetne jutni a Marsra úgy, hogy mellette rendszeresen járnának a Holdra is. Csak abból nem lesznek olajkutak és lítiumbányák.

2011. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha megpróbálna az ilyen kérdés kiagyalója egy picit is logikusan gondolkodni?


Azt hiszem az evidens, hogy galaxis-szerte, és úgy általában univerzum-szerte tele vagyunk lakható bolygókkal. Nyilván van máshol is élet, és logikus, lehetnek nálunk fejlettebbek, jóval fejlettebbek is. Tegyük fel egy távoli civilizáció kiszúr minket. (Azt azért halkan megjegyzem hogy a rádióadásaink nem jutottak el túl messzire, lévén nem olyan régen rádiózunk.). Tehát kiszúrnak minket. Na most két eset lehetséges. Vagy ismerik a csillagközi utazást, vagy nem.


Ha nem, akkor nem is olyan egyszerű eljönniük ide ugyebár. Tehát nem sok értelme volna elpusztítaniuk minket, mondjuk egy falka robotkatonával, autonóm fegyverekkel, hiszen nincs belőle komoly hasznuk, mert sok sok idő lenne, mire ide eljutnának.


Ha meg ismerik a csillagközi utazást, és nem probléma ide eljönniük, akkor nyilván el tudnak olyan helyre is menni, ami szintén alkalmas az életre, avagy nyersanyagoktól duzzad, és még tökölni sem kell a bennszülött népességgel. Ergo sokkal inkább oda mennek. Az meg teljesen valószínűtlen hogy olyan faj legyen ez a fejlettebb faj, aki történetesen gasztronómiai változatosságot keresve jön ide halomra lőni az embereket csak azért, hogy új fejezetet nyissanak a szakácskönyveikben...

2011. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Logikusan?

Ha azt a statisztikát nézzük ,hogy mennyi ,de mennyi repülő jelenséget láttak az évek során[már akkor is amikor még amerika dupla fedeles repülőgépekkel bohóckodott, vagy amikor 4ezer éves! barlangrajzokon kis nagyfejű emberkék vannak rajzolva] , akkor elgondolkozhatunk ,hogy itt vannak e vagy nem:)

Persze , lehet ez mind szemfényvesztés , viszont eléggé valószínűtlen ez a feltételezés...

Mint tudjuk általában amitől az ember fél azt elpusztítja.. Nos én nem hiszem ,hogy a nagy és oly tiszteletre méltó amerika érdeklődését ez nem keltette fel[hacsak már nem ismeri]...

Lehet itt bolondnak nézni ,de szerintem túl sok volt a véletlen ,ahhoz ,hogy elhidd ,hogy egyedül vagyunk [akár még a naprendszerben is]

2011. aug. 2. 12:26
 9/10 anonim ***** válasza:

régebben nem voltak ufók, hanem boszorkányok, manók, tündérek.. aztán a fizika fejlődésével, és néhány film miatt manapság mindenki csak zöldfejű ET-ket lát. ha mélyebben akarsz foglalkozni vele, akkor ajánlanám

Carl Sagan-Korok és démonok c. könyvét. Sagan volt a SETI prokejt egyik vezetője.(Ha ennyire érdekel a téma, biztos ismered is.)

2011. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"... elgondolkozhatunk ,hogy itt vannak e vagy nem:)"


Egyetlen pillanatig sem állítottam hogy nincsenek itt. De azért ebben olyan nagyon biztos sem vagyok. Abban viszont biztos vagyok, hogy létezik olyan civilizáció, aki erre képes, illetve létezik olyan technika, ami ezt lehetővé teszi/tenné. De abban is biztos vagyok, hogy ha az idegenek nem akarják, hogy tudjunk róluk, avagy zavarná őket, akkor mi soha nem fogjuk észrevenni a jelenlétüket.


"Persze , lehet ez mind szemfényvesztés , viszont eléggé valószínűtlen ez a feltételezés..."


Az UFO észlelések zöme csalás, megtévesztés, hibás észlelés, sima légköri, légköroptikai jelenség. Elenyésző lehet azoknak a száma, amikre valóban nincs elfogadható magyarázat.


"Mint tudjuk általában amitől az ember fél azt elpusztítja..."


Bízom benne, hogy ez egy buta és primitív gondolkodás. És úgy vélem, hogy ha egy civilizáció fejlett olyannyira hogy ide eljöjjön, akkor ezzel ő is tisztában van, és régen túl lépett ezen a problémán. Mondjuk olyan nagyon nem hiszem hogy tartaniuk kellene tőlünk, értsd: ezen oknál fogva aligha jutnának olyan következtetésre, hogy pusztulnunk kellene.


"Nos én nem hiszem ,hogy a nagy és oly tiszteletre méltó amerika érdeklődését ez nem keltette fel[hacsak már nem ismeri]..."


Ebbe nem mennék bele. Úgysem fogjuk megtudni cáfolhatatlanul, avagy teljes bizonyossággal.


"Lehet itt bolondnak nézni ,de szerintem túl sok volt a véletlen ,ahhoz ,hogy elhidd ,hogy egyedül vagyunk [akár még a naprendszerben is]"


Nem hiszem hogy bárki bolondnak nézne, de az értelmes nem földi honos civilizációt én a Naprendszeren belül kizárnám. A világegyetemben meg, mint említettem is nyilván vannak még rengetegen. Közöttük fejlettebbek, és gondolom fejletlenebbek is

2011. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!