Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki ismeri A...

Van itt olyan aki ismeri A Titkot? Aki ismeri az írja le, hogy hisz-e benne ha nem miért nem hisz?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam a könyvet, láttam a filmet. Egyelőre én a túl szép, hogy igaz legyen állásponton vagyok.

Az alapgondolat az, hogy amit most gondolunk, azzá válunk a jövőben. Így amit el szeretnénk érni azt a gondolatainkban most kell átélnünk.


-Át kell élnünk virtuálisan, a gondolatainkban.-


Szerintem nagyon nehéz így gondolkodni és kizárni a negatív gondolatokat, főleg a mai pesszimista világban. Egy könyv kevés, hogy ezt megtanuljuk.

2009. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív gondolkodás nem árthat! Persze ez nem összetévesztendő a naivitással... Egyszerűen csak arról van szó, hogy az ember higgye el, hogy képes megvalósítani dolgokat, hogy belőle is lehet "valaki". Ehhez nem feltétlenül kell a Titok, ez anélkül is mehet, de valakinek azzal sem...
2009. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Nagyon szép és jó, de túl rózsaszín. Szerinte elég, ha pozitívan gondolkodsz, mert a Vonzás Törvénye érvényesül. De a Karmát pl. már teljesen figyelmen kívül hagyja!
2009. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nálamnál negatívabb ember, szerintem nem létezik, én mindenben a rosszat látom....hiszek a vonzás törvényében is, én pl. mindig a rossz fiúkat vonzom magamhoz!

Vannak igazságok a könyvben, filmben...De amerikai módra el van túlozva, pl. a film nekem egy nagy mese....tényleg olyan túl rózsaszín...

Igyekszem pozítivabb lenni, de vhogy nem megy....

Nagyon jó lenne, ha minden úgy működne és olyan könnyen, mint ahogy azt a filmben állítják.

2009. jan. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Srapnel ***** válasza:
100%
Talán akkor valóban működő gondolatrendszerhez kellene nyúlni: pszichológia, pszichiátria.
2009. jan. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Egy könyv valóban kevés, de kettő már esélyes! Ajánlom az új testamentumot, Pál leveleit, Jézus tanításait....!
2009. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Én hiszek benne, de a könyv maga csak amerikai elméletek sora. Kicsit az ő agyukra van építve . És az írónő sok helyről koppintott. Az Édesvíz kiadónál több Vonzás Törvénye könyv van és ezek már jóval előbb megjelentek mint a TITOK. Szerintem ha pozitív gondolkodásr igazán gyakorlatiasan akarod elsajátítani én mindenképpen a Silva féle agykontrollt tudnám ajánlani. Az már gyakorlatiasabb és kicsit tudományosabb jellegű is:)
2009. jan. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
84%
Olvastam a Titkot. Nekem az a véleményem, hogy aki negatív, nem ettől fog megváltozni, bár hátha nincsen igazam. A pozitív gondolkodás nem árt. Én alapvetően pozitív gondolkodású vagyok és úgy érzem nincsen okom panaszra az életem alakulásában. De ez az elégedettség is biztosan a pozitív gondolkodás számlájára is írható, mert aki negatív, annak semmi nem lehet elég jó.
2009. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Volt egy hasonló film én csak azt láttam, a Mi a csuidát tudunk a világról? címet viseli.

Egy részük igaz, amennyire én konyítok a kognitív pszichológiához, az ebmer neveli az agyát azzal, hogy mire figyel, tehát hogy mindenben a jót, vagy a rosszat látja meg- egyszerűen. Pl. a zenészeknek úgy lesz egyre jobb hallásuk, hogy sokat foglalkoznak zenével, és az agysejtjeik a zenei ingerekre érzékenyebbek lesznek. Hasonlóan, ha valaki mindig a rosszat nézi, akkor ette egyre inkább jó "érzékei lesznek", ha meg a jót akkor.

De hogy mindent el lehet érni, csak döntés kérdése, ezt túlzásnak érzem. Másrészt ez a világkép kicsit néha úgy tűnik, hogy önző, csak az egyénnel foglalkozik: Te érj el mindent, a töübbiek szóba sem kerülnek. Tán a válaszuk az, hogy ők is érjenek el mindent, de ha ez a minden pusztán anyagi, akkor annyi pénz biztos nem lesz, ami mindenkinek elég :-)

2009. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami negatív, akkor miért kell pozitívan gondolkodni róla? Ez nekem kicsit olyan mint a strucc meg a homok. Legyünk pozitívak, de tegyünk is érte hogy annak alapja legyen.
2009. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!