Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Holdraszállás Kilövés, hold...

Holdraszállás Kilövés, hold körüli pályára állitás, landolás eddig értem. De visszafelé hogyan? Olyan írjon aki ismeri nagyjából a paramétereket.

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 16:04
1 2
 1/20 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
58%

Szerintem más sem érti, hogy mit nem értesz pontosan.

Visszafelé könnyebb jönni, mert sokkal kisebb a holdi gravitáció. Kisebb rakétával, légköri zavarás nélkül felmentek a Hold körüli pályára, összekapcsolódtak az ott keringő egységgel, az gázt adott és hazajöttek.

Nem biztos, hogy így volt, de így mondják.

2009. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Az Apollo-program hordozórakétája.

Első indídítása 1967. november 9-én történt.

Magassága 110,6 m (a mentőrakétával együtt).

Legnagyobb átmérője 10,1 m

Indulási tömege 3.038 tonna

118 tonna hasznos tömeg Föld körüli pályára állítására alkalmas.

47 tonnát juttatott Hold körüli pályára.



Namost, a holdi gravitáció mértéke 1,622 m/s négyzet ami 1/6 arány a földihez. Tehát hogyan is tudtak elszakadni a hold gravitációs mezejéből a mindossze 10 tonnás leszállóegységgel?

2009. dec. 22. 16:25
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Úgy, hogy könnyebb volt már maga az űrhajó, kisebb a gravitáció és a légellenállás, így nem kellett akkora hajtómű.
2009. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Légellenállás légüres térben:)

Fentebb potosan leírtam a szökéshez szükséges adatokat.Kiegészítem azzal , hogy ennek mértéke 2,38 Km/h.

A kérdésben írtam , hogy olyan írjon aki érdemben hozzá tud szólni. A teljes leszállóegység volt 10 tonna, mindennel együtt. Most pontosan utánnanézek , de max 2 tonna üzemanyag amit szállíthatott, és mivel légüres térben ugye nem lehet fékezőernyő sem , úgyhogy a fékezés is rakétákkal történik. Nekem az a bajom , hogy ez sehogysem jön össze.

2009. dec. 22. 16:46
 5/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat Km/s..elírtam.
2009. dec. 22. 16:47
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

az üzemanyag súlya és a tolóereje nem egészen ugyanaz :)

nem magyarázok, nem indoklok, mert - a kommentedből ítélve- eleve az a meggyőződésed, hogy a holdraszállás kamu volt.

maradj meg a hitedben, elég nagy az internet, találhatsz elég ápoltat, akinek ugyanez a meggyőződése...

2009. dec. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az üzemanyag súlya és tólóerje összefüggést sosem boncolgattam. Vegyük standard adatnak. A föld, és hold körüli pályára álláshoz szükséges üzemanyagmennyiség figyelembevéve a tömegvonzást kb 1/11 a holdon. Ez tény.

A visszatérő egység súlya 4670 kg. Fenti arányokat figyelembe véve kb tonnánként kell 10 tonna üzemanyag a szökéshez holdi gravitációnál.A súly az 1/6-od természetesen.Akkor is az 780 kg. Ehhez kéne 8500 kg üzemanyag. Az öszsúly 4670 kg. És itt pont.

2009. dec. 22. 17:15
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

ok - tt a pont.

említettem már, hogy nem magyarázok és nem indoklok...

(esetleg egy szerény javaslat: hívd fel a nasa- t, hogy elcseszték a dolgot, mert te kiszámoltad, hogy armstrongék még mindig a holdon dekkolnak)

2009. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
nehari, de ha TE jobban vágos mindannyionknál, akkor MI A RÁKN@K kérdezed itt meg?
2009. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az anyósomat akarom kilőni, és biztos akarok benne lenni , hogy nem jön vissza...
2009. dec. 22. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!