Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki tudná nekem ezt az egy...

Ki tudná nekem ezt az egy mondatot szépen megfogalmazni?

Figyelt kérdés

A mondat valahogy igy hangzik: "Az ember tragédiája tovább él zenében, festészetben, szinházban, filmekben."

Ezt kéne nekem valahogy szépen megfogalmazni. Kicsit át is lehet szerkeszteni ha gondoljátok. Egy dolgozathoz kellene.

köszi.


2010. dec. 1. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ember egész élete a fájdalma,az öröme,a kínjai,a boldogsága mind megtalálható egy szép zenében,egy csodás festményen,egy szívszaggató filmben,és egy halhatatlan színházi előadásban mások számára..
2010. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Első: Nagyon vicces, feltupíroztad, teleraktad jelzőkkel (amitől nem lett szebb csak nyálasabb), de arra nem sikerült rájönnöd, hogy Madách színdarabjáról van szó.


Én azt mondanám:


Az ember tragédiája a színház világán kívül is él, számos művet ihletett a zene, a festészet és a filmművészet terén.

2010. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ember tragédiája a művészet más formáiban is tovább él.
2010. dec. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 19:08

okoska

Idézek

" Ezt kéne nekem valahogy szépen megfogalmazni. Kicsit át is lehet szerkeszteni ha gondoljátok. Egy dolgozathoz kellene. "

Hova van írva,hogy Az ember tragédiája,és annak a szövegét írd le szóról szóra???

Feltételeztem,hogy a kérdező mivel diák ezt ő is tudta...

2010. dec. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző: Most mi van? Hepciáskodsz mert beégtél? Inkább sunnyogtál volna el a balfenéken, mert ez így kissé ciki...
2010. dec. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 00:22

jaj még egy paraszt veri a nyálát???? no comment

2010. dec. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

jajj ne veszekedjetek :D

tényleg Madách művéről volt szó amúgy :D

de köszönöm mindenkinek.

2010. dec. 3. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!