Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Írjatok léccI nekem matematika...

Írjatok léccI nekem matematikai érdekességeket. Iskolába kéne bevinnem 5-ösért. (? )

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a matematikai illetve logikai rész.


Valamint a híres egyenlet, hogy e^(pí*i) = -1, ami azért ránézésre is furcsa.

2010. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha már a paradoxonok szóba kerültek, itt egy egyszerű megoldás az ötös szerzésére.


Írd fel egy lapra, hogy


1. A lapon mindkét állítás hamis.

2. Ötös leszek matekból.


Ekkor az 1.állítás nem lehet igaz, mert önmagáról is azt mondja, hogy hamis. Tehát az 1.állítás hamis. Ha a 2.is hamis lenne, akkor a lapon mindkét állítás igaz lenne, ezért az 1. mégsem lett volna hamis. Tehát a 2. állítás igaz kell legyen, azaz ötös leszel matekból...


Ha ezt megérted és elmagyarázod a tanárnak, akkor nem lesz neki más választása, mint ötöst adni Neked :D

2010. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet nem teljesen matematikai erdekesseg, de egy digitalis szamologepbe beirod az 5318008 szamot es megforditod, akkor 'boobies' jon ki:)
2010. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12:54 Ez nem igazi paradoxon, mivel önhivatkozó állítást tartalmaz. Azért jópofa.
2010. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

13:17


amit a How i met your motherből láttál és igen gyenge poén...

2010. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Létezik olyan egyenlet, amivel azt "bizonyítják" hogy 2+2=5. Csak most nincs kedvem meg is keresni neked:)


"1. A lapon mindkét állítás hamis.

2. Ötös leszek matekból.


...Tehát a 2. állítás igaz kell legyen, azaz ötös leszel matekból..."

Kivéve ha:

"1.a lapon mindkét állítás hamis" - igen, de csak félig hamis. Tehát ez is hamis, csak félig.

"2.Ötös leszek matekból." - Matekból, de nem 5 hanem 3-as:D Vagy 5, de nem matekból.


Amúgy nem matekos, de ismerek ilyet:

Mondja a király a halálra ítéltnek, hogy mondjon valamit, és ha az igaz akkor lelövik, ha hazudik, felakasztják. Azt mondja, fel fogtok akasztani. Ha igaza van le kéne lőniük, de mivel ha lelőnék, akkor nem felakasztják tehát hazudság így lekéne lőni...

2010. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14:45 soha nem neztem
2010. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bebizonyíthatod,hogy közted és a tanár között csökken a korkülönbség:Példa-Ezt igazítsd a saját korod és a tanár korához:1 éves korodban a tanár 20 éves volt,tehát 20x annyi idős mint te voltál.10 éves korodra a tanár 30 éves,és már csak 3x idősebb nálad,tehát csökken a korkülönbség.....az osztás-szorzásnál.Ez egy érdekesség.
2010. dec. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14:45 De idegesítenek az ilyenek, azt hiszi csak mert neki új egy vicc, attól mindenkinek az. Ez már akkor is ismert volt, amikor én jártam középiskolába, pedig akkor még sehol sem volt a HÁVÁJMET...
2010. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tetris ***** válasza:
0%

Esetleg érdekesség lehet a Fibonacci számsor.

1,1,2,3,5,8,13,21,....

Mindegyik szám az előző kettőnek az összege. És mindegyik prímszám, vagy mi. ( bocs nő vagyok )

Az Angyalok és démonok c. könyvben volt róla szó, valahol az elején. De hogy mi ebben az érdekesség azt nem tudom, de egy ötösért érdemes lenne utánanézni a neten.

2010. dec. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!