Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberek hogyan kaptak rá...

Az emberek hogyan kaptak rá olyan hirtelen a világűr felkutatására? Milyen esemény késztette őket az űr felkutatására?

Figyelt kérdés

Ugye vége volt a II.vh.-nak és ezután egyszer csak hírtelen az USA és a Szovjetunió elkezdett a világűrrel foglalkozni, viszont előtte senki és semmi nem kutatta az űrt, honnan kaptak ötletet hozzá?

Lehetséges hogy azért mert ugye versengtek egymással, és volt egy csillagháborús terv amivel egy esetleges szovjet támadást akart az USA megállítani, de ez nem jött be, és akkor csak úgy elkezdte a két szuperhatalmat érdekelni a világűr? Vagy mi volt pontosan? Mi vezérelte őket?

Valamint: Hol lehet titkos dokumentumokat olvasni a NASA kutatásairól, eredményeiről?


2010. dec. 18. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:

előtte is volt űrkutatás az addigi rendelkezésre álló eszközökkel, tehát csillagászat, távcsövekkel, számításokkal meg minden.


A II. Vh-ban találtak fel a sugárhajtást, aminek a továbbfejlesztésével már el is tudtak jutni oda, addig nem volt rá eszköz.

2010. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valójában egyáltalán nem hirtelen dolog, hiszen csillagászat nagyon régótta létezik. a hidegháborúban pedig ez egy olyan nehéz kihívás volt, ami két szuperhatalomnak ideális versenypályként szolgálhatott.

A csillagháborús tervek inkább fikció, mint valóság. Voltak ilyen programok, de a technológia nem igazán állt rendelkezésre a megvalósításukhoz.

Valamint: a titkos szó azt jelenti, hogy nem plakátolják ki őket úton-útfélen. Vond le a következtetést...

2010. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"előtte is volt űrkutatás az addigi rendelkezésre álló eszközökkel, tehát csillagászat, távcsövekkel, számításokkal meg minden.


A II. Vh-ban találtak fel a sugárhajtást, aminek a továbbfejlesztésével már el is tudtak jutni oda, addig nem volt rá eszköz."


Igen, de az mégsem ugyan az, ilyen erővel már az ókorban, középkorban is volt űrkutatás. pl Galilei

Tehát legalább ennyi pozitívuma volt a II.vh-nak. Mondjuk a háború nélkül is feltalálták volna előbb utóbb.

2010. dec. 18. 14:38
 4/7 A kérdező kommentje:

"Valójában egyáltalán nem hirtelen dolog, hiszen csillagászat nagyon régótta létezik. a hidegháborúban pedig ez egy olyan nehéz kihívás volt, ami két szuperhatalomnak ideális versenypályként szolgálhatott."


A csillagászat igen, de a háború után hírtelen egyre jobban érdekelte az embereket a világűr, és egyre több dolgot megpróbáltak feljuttatni, előtte viszont nem. Az első válaszoló hasznos választ adott, hiszen elmondta hogy a háborúban kifejlesztett technikák segítséével lehetett eljutni oda.


"A csillagháborús tervek inkább fikció, mint valóság. Voltak ilyen programok, de a technológia nem igazán állt rendelkezésre a megvalósításukhoz."


A csillagháborús tervre azért mondtam hogy terv volt, hiszen elég merész ötlet volt abban az időben meg főleg.


"Valamint: a titkos szó azt jelenti, hogy nem plakátolják ki őket úton-útfélen. Vond le a következtetést..."


Jó de a legtitkosabb dokumentumokból is szivárognak ki információk, ilyenekre gondolok amik kiszivárogtak.

2010. dec. 18. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű: elérhetővé vált, tehát azt kutatták. Hirtelen kézzelfogható eredményeket lehetett remélni illetve később kapni a kutatástól, embert az űrben meg ilyesmik.
2010. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem nem annyira az űrre voltak rákattanva, hanem az interkontinentális rakétákra, aminek segítségével egymást bármikor leatomozhatták. Ennek a mellékterméke lehetett az űrverseny és amiről te beszélsz, hogy a "közönség" is rákapott: az a Holdraszállás. Ugyanis nem volt mindegy hogy a kapitalizmus vagy a kommunizmus száll a Hold felszínére, bizonyítva ezzel felsőbbrendűségét. Voltak olyan kijelentések, amikor még hittek a marsi életben és civilizációban, mely szerint a Marson kommunizmus van.
2010. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minél többet tudunk annál kíváncsibbak vagyunk azokra a dolgokra amiket még nem tudunk.
2010. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!