Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van egy csomó érthetetlen...

Van egy csomó érthetetlen dolog. Miért és hogyan alakult kivagy mi alakította ki és miben helyezkedik el a világűr? Vagy egyáltalán minek van. És minek élünk ha egyszer ugy is meghalunk?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezen én is szoktam gondolkozni és akkor elkap valami, hogy egyáltalán mért én születtem ide?? Lehet, hogy ez az egész nem is létezik csak valami érdekes képzelet..

az emberi elme szerintem ezt nem tudja felfogni, hogy mi zajlik itt, olyan szinten hihetetlen, hogy na..

2011. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

annyira nem biztos, hogy érthetetlenek ezek a dolgok, csak lehet nézőpontot kell változtatni.

tudod van egy olyan felállás, hogy a világegyetem megjelenése mentális a tudatainknak csak. Tehát azon a képsoron kívül, ami az "én" -nek megjelenik közvetlenül egy világot tartalmazva, no azon kívül(és itt most helyileg értem) nem feltételezünk egy világot még pluszba, ami ugye jeleket küld. Ehelyett mi egy olyan Elmét feltételezünk, amiben egyszerre létezik minden, ami átfog mindent, ami minden matéria megalkotója, aminek Gondolatában létezik az univerzum fizikai megjelenése. Erre az Elmére vannak felfűzve a képletesen tudataink, vagyis a világ bennünk van, mintsem rajtunk kívül. Ebből megállapíthatod, hogy a világűr, vagy akár bármi, ebben az egyetlen Elmében van benne. S mivel egy Elmét nevezünk meg, nyilván az értelem is társul hozzá...illetve mivel az elmét nevezzük ki irányító szerepbe, ezért kiderül, hogy a világegyetem tapasztalás miatt jelenik meg...persze a nekünk való tapasztalás miatt...és azért, hogy e tapasztalás során belássunk, észrevegyünk olyan igazságokat, amikről esetleg én is beszélek neked...ugyanis ezzel értelmet nyerhet az emberiség élete...mivel ekkor nem egy fizikai testnek hisszük magunkat, hanem az elmének...s ha az elmének gondoljuk magunkat, akkor bizony a létünk örök, s a halált csak tapasztaljuk, mint a fizikai megjelenés folyamatos változását, ugye az idő "múlását". szóval azért élünk, hogy a tapasztalás során tanuljunk, fejlődjünk, hogy elérjük tudatunkban azt az állapotot, amellyel majdan bejutást nyerhetünk a valós univerzumi életbe...mivel ezt nevezhetjük így simán egy tanpályának. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkoztam ilyeneken. 5-8 éves koromban.
2011. márc. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!