Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 16:30 körül Budapest II....

16:30 körül Budapest II. kerülete felett három tűzgömbszerű objektum haladt el repülőtér felől a Gellért hegy irányába. Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
Nem rég óta amatőrcsillagászkodom, és ilyen jelenséggel még nem találkoztam. Sajnos a légköri viszonyok nem tették lehetővé, hogy binokulárral megnézzem, lefilmezni csak mobiltelefonnal sikerült, de nagyon érdekesnek találtam. A távcsövem sincs éppen velem, mivel nem igazán mobilizálható. Elég közeli objektumok lehettek, maximum néhány száz méterre a földtől és gyorsan mozogtak, szabálytalan vonalon, de ugyanabba az irányba. Nagyon örülnék, ha valaki tudna néhány cikket vagy forrásirodalmat mutatni, esetleg meg tudná mondani, hogy mi ez. Köszönöm előre is! 22L
2010. dec. 25. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gömbvillám.
2010. dec. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nekem is ez volt a sejtésem, csak még sosem láttam gömbvillámot, és mivel ritka jelenség, nem tartottam valószínűnek, hogy egyszerre három is sétafikál az égen.

Ha valakinek van esetleg más tippje, vagy szintén látta, örömmel fogadok még válaszokat! :)

2010. dec. 25. 16:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet pár meteor, ami belépett a föld légkörébe. Azért láttad ilyen közelinek, mert nagyok, de attól még messze vannak. Ez szó szerint egy UFO (azonosítatlan repülő tárgy).
2010. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De irányt változtattak valaminek a hatására felfelé többször is. Ez meteoroknál lehetséges?


(Az UFO rövidítést azért kerülöm, mert sokaknál az UFO rögtön egyet jelent magával az ufonautával, ami már nem azonosítatlan repülő objektum, hanem földönkívüli lény. :) )

2010. dec. 25. 17:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Hogyha a magasságot jól becsülted, akkor nem hiszem, hogy meteor lett volna...
2010. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A mozgásváltozásaiból és sebességéből következtettem a távolságára, nem elsősorban a méretéből, de nagyon könnyen előfordulhat, hogy tévesen ítéltem meg. Az biztos, hogy nemcsak oldalra, illetve lefelé változott a mozgásirány, hanem felfelé is.
2010. dec. 25. 17:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Gyorsan mozogtak, illetve változtattak irányt?
2010. dec. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Gyorsan és kiszámíthatatlanul mozogtak, alapvetően ugyanabba az irányba haladtak végig, de nem egy konkrét egyenes mentén.
2010. dec. 25. 17:31
 9/12 anonim válasza:
esetleg feltölthetnéd a videót.....
2010. dec. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
valami katonai akármik lehettek, csak tipp. Meteor kizárva ezekszerint, az nem tud pattogni, mellesleg csakhamar pár sec alatt áthalad a légkörön.
2010. dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!