Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan folyékony vegyi...

Létezik olyan folyékony vegyi anyag, amely minden létező életformát elpusztít, de egyéb, élettelen anyagokban nem tesz kárt?

Figyelt kérdés
Nyugi,nem vagyok terrorista!;)
2009. jan. 28. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nincs, már csak azért sem, mert az élő-élettelen besorolás meglehetősen önkényes és részleteiben megfoghatatlan.
2009. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Hát ami eszembe jut az: valamely radioktív izotópot tartalmazó oldat, ha elég nagy aktivitású, akkor mindent kinyír. Persze a sugárzás az elektronikának se tesz jót, tehát ha szó szerint értelmezzük a nem tesz kárt, akkor ez se tökéletes.
2009. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is beszélve arról, hogy bizonyos baktériumok nagyon jól tűrik a radioaktív sugárzást, de pl. egy csótány is jó eséllyel túlélne a hirosimai bomba után maradt szennyezésben. Mondjuk a neutron sugárzás az tényleg killer, de az a fémeket is tönkreteszi (ami elég nagy technikai probléma atomerőművekben és az erőmű élettartamának egyik fő meghatározója)
2009. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
70 % -os etil alkohol.
2009. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Formalin.
2009. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Emlékszel az 1905-ös Tunguzkai katasztrófára?

Na, az az anyósom lábvize volt. Az - barátom - mindent visz, mint kereszteződésben a Kamaz! :D


Egyébként szerintem nincs ilyen. Vannnak élőlények (baktériumok, stb.), amelyek tömény kénsavban éldegélnek, 2-300 fokon. Van olyan, ami meg tömény lúgban úszkál, mindenféle probléma nélkül. Az űrben is lebegnek baktériumok, stb. A szerves élőlények olyan sokfélék, hogy amivel mindet ki tudnád írtani, az másban is kárt tesz. (Bár szerintem a magas hőmérséklet az egyetlen, ami minden élőlényt megölhet. Mást elképzelni sem tudok. Szerintem még a királyvízben is elképzelhető, hogy van élőlény.)

2009. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!