Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Összehasonlítási adatok...

Összehasonlítási adatok kellenének az atommal vagy a molekulával?

Figyelt kérdés

pl: egy hajszál átmérőjén kb. tízezer atom fér el.


elég lenne egy link is vagy valami, mert én nem találtam valami túl sok ilyen összehasonlítást, és még kellenének.


2011. jan. 4. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyet te is ki tudsz találni.

"Az atom átmérője 100 pm (10^−10 m) nagyságrendű" írja Wiki. Ha tudod, hogy egy sejt mekkora, egy hajszál mekkora, egy átlagos pohár mekkora, egy kocsi mekkora, stb, ki tudod számolni egy egyszerű osztással. Csak jól kell tudni hozzá a mértékegységeket.

"deciméter (jele dm) – a méter tizedrésze

centiméter (jele cm) – a méter századrésze (1×10−2 m)

milliméter (jele mm) – a méter ezredrésze (1×10−3 m)

mikrométer (jele µm) – a méter milliomodrésze (1×10−6 m)

nanométer (jele nm) – a méter milliárdodrésze (1×10−9 m)

pikométer (jele pm) – a méter billiomodrésze (1×10−12 m)

femtométer (jele fm) – a méter billiomodrészének ezredrésze (1×10−15 m)

attométer (jele am) – a méter billiomod részének milliomodrésze (1×10-18m)"

De én nem hiszem, hogy egy hajszál átmérőjén csak tízezer atom fér el. Szerintem minimum még egyszer annyi, mert egy sejtet nem ér át ennyi atom, pedig a hajszál nem egy sejt vastagságú... Bár lehet, hogy tévedek, nem számoltam utána...

2011. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Zetta: 1×10^-21m

Yotta: 1×10-^24m


Egy hajszálátmérőjén sok-sok millió atom van egymás melett.

2011. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi csak az atomot hasonlítottuk az atommaggal:

képzeld el a Parlament nagykupoláját, mint atomot, majd tarts egy gombostűt pontosan a kupola közepére, és akkor képzeld el, hogy a gombostű feje az atommag.

2011. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Silber ***** válasza:
Az én kémiakönyvembe az volt írva, hogyha az atommag futballabda méretű lenne, akkor a mag és az 1s pálya közötti térben minden gond nélkül át tudha húzni egy Boeing 747-es.
2011. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!