Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha 5x annyi lábam lenne, mint...

Nikolbaby76 kérdése:

Ha 5x annyi lábam lenne, mint amennyi, akkor még mindíg 20szal kevesebb lenne, mint neked-mondta egy Állat a másiknak. HA viszont 7x annyi lábad lenne, mint amennyi, akkor 16-tal több lábad lenne, mint nekem- Kinek hány lába van?

Figyelt kérdés

Nos elvileg,ez egy 7.osztályos kérdés,de sajnos nem sikerült megoldanom 35 éves fejjel sem, csak kétismeretlenes egyenlettel. De a lényeg,hogy egyismeretlenessel kell.

Köszönöm a segítségeteket előre is!


2011. jan. 10. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez alapvetően két ismeretlenes akár tetszik a tanárnak, akár nem. Az egyik ismeretlen az egyik állat lábainak száma, a másik a másiké. Persze lehet egymásba helyettesítgetni, és onnantól csak egy ismeretlen lesz...


maci

2011. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

5x+20=y

7x-16=y

36=2x

x=18


Tehát az egyiknek 18 lába van.A másiknak 5*18+20=7*18-16= 110

2011. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írta, levezette, csak az első két sort ne y-nal írjátok, hanem egy sorba:

5x+20=7x-16 és máris egyismeretlenes.

2011. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon édesek vagytok!!!!!

NA,elárulom, a lányom,csak akkor kaphat 4est,ha ezt megoldja.

2011. jan. 10. 18:36
 5/11 anonim ***** válasza:

5x+20=7x-16

20=2x-16

36=2x

x=18


Te szégyelld össze magad, hogy ez nem ment, a lányodnak meg akkor járnak kettes, ha ezt meg tudja oldani, akár hetedikes akár nem. Nyilván 100+1 ilyen és ehhez hasonló feladatot csináltak órán, csak be kéne helyettesíteni.


Lehet nem kéne írni helyette a leckét és akkor menne neki magától is...

2011. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szia drága!

Az az igazság,hogy ők még ilyen formában nem tanulták az egyenletet,de kapott egy esélyt,hogyha ezt megoldja,kap egy 5-öst,és akkor 4es lehet.Tehát,kénytelenkelletlen volt az "okos" anyjától segítséget kérnie aki hm..hát nem tudta csak kétismeretlenesbe.

De ezért neked is köszi:)

2011. jan. 10. 18:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Anyuka!


Lehet, hogy nem tanulták, ámbátor kellett volna, mivel ez 7.-es tananyag!


Meg őszintén azt is kétlem, hogy olyan feladatot ad fel a tanár javításért, amit még nem tanultak, bár ez sem elképzelhetetlen.


Itt egyébként csekkholhatod, hogyha füllentene néha a gyerek (én is voltam gyerek, alapmondat volt, hogy "ááá, ezt még nem is tanultuk...."), hogy mit tanultak.

Nem csak matekból:


[link]

2011. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
KÖszönöm az észrevételt.
2011. jan. 11. 06:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem teljesen okés az, ha valaki egész éve vagy félév alatt hoz egy stabil szintet, mondjuk 2 vagy 3 vagyakár 4, de mondju valamirt nagyon úgy érzi, hogy Ő márpedig igen elkötelezett, és javítani akar.


Ilyen esetben, én mint tanár megadom neki a javítás esélyét, de akkor a 2.1-ről 3-asra javításhoz, nyilván nem elég a 3as szintet hozni, mert azzal is csak 2.3 lesz az átlag. Teljesen okés a szitu.

2011. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont az nem fair, hogy van egy gyerek, aki szépen tanult egész évben, mindig mindenre, hoz egy 4-es átlagot, kap is egy négyest.


Meg van egy másik gyerek, aki hol tanult, hol pedig belesz@rt (bocs a kifejezésért..), hoz egy 3-as átlagot és akkor adok neki EGY kérdést (amit az anyukája old meg...) és megkapja ugyan azt a 4-est, amit a keményen dolgozó másik gyerek is.


Ha 3.5-re áll és el kell dönteni, hogy legyen 4-es vagy maradjon 3-as az egy másik dolog. De 3.1-re álló gyereket sose engednék javítani. Az 3-as.

2011. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!