Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A 2007,2008,2009,2010, és...

A 2007,2008,2009,2010, és 2011 számok közül melyik prímszám?

Figyelt kérdés
Azt hiszem a 2007,és a 2008 összetett szám, de ha valaki megerősítene, vagy cáfolna, és a többit is meg tudná mondani, azt megköszönném. Légyszi csak biztos válaszokat adjatok.
2011. jan. 15. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
2011
2011. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a 2011 prímszám.

Prímszám azt jelenti, hogy önmagán és az 1-en kívül más számmal nem osztható maradék nélkül. Ez alapján rögtön kiesnek a páros számok, azok amelyek számjegyeinek összege osztható 3.mal, 2007, 2008,2010. A 2009 pedig osztható 7-tel, így csak a 2011 maradt.

2011. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira azért nem nehéz ez...

A prímszám definíció szerint csak 1-gyel és önmagával osztható. Ebből következik, hogy a páros számok (a 2 kivételével) nem lehetnek prímszámok, mert 2 egész számú többszörösei. Ha találsz a felsoroltak között párosat, akkor azok nem lesznek prímek.

A 3-mal és 9-cel való oszthatóság szabálya is rém egyszerű: ha a számjegyek összege osztható 3-mal vagy 9-cel, a szám is osztható 3-mal avagy épp 9-cel. Mintha ilyen is előfordulna. Ha pedig egy szám osztható 3-mal... Hadd ne folytassam.

Gyakorlatilag két számod marad, ami még esélyes lehet arra, hogy prímszám legyen. Ezekre a többi ismert oszthatósági szabályt kell először ráengedni. A 4-gyel vagy 8-cal való oszthatóságon egyik sem "vérzik el", 5-tel sem oszthatóak. Ha ezeket végigjátszottad, érdemes az ilyen szabályokkal nem rendelkező kis egész számokkal végigosztani kb. 20-ig. Az ilyen feladatoknál a megoldás gyakran megtalálható így, mert ritka az olyan szemét feladatkészítő, aki a 493 többszöröseivel szívatja meg az embert. A két prímesélyes számból a kisebbik itt fog elbukni, a nagyobbik viszont valóban prím. Jó számolgatást!

(nem vagyok szemét, csak nem fogom leírni a végeredményt, mert egyáltalán nem nehéz feladat, meg tudod oldani önerőből is)

2011. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A 4-gyel vagy 8-cal való oszthatóságon egyik sem "vérzik el"..."

Ezekkel fölösleges foglalkozni. Nem lehet 8-cal (vagy 4-el) osztható, mert akkor kettővel is oszthatónak kellene lennie. Elég csak prím osztókkal foglalkozni, a vizsgált szám négyzetgyökénél kisebbekkel.

2011. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól van na, nem lehetek mindig 100%-on... :-P
2011. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Én pedig tegnap este jöttem rá (megjegyzem, már lefeküdtem aludni. :D), hogy elég hülyeséget kérdeztem, mert a 2010 egyáltalán nem lehet prímszám. :D Köszönöm szépen mindenkinek, hogy segített!
2011. jan. 16. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!