Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a "női megérzés" tudományos...

Mi a "női megérzés" tudományos magyarázata?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mi a női megérzés definiciója.


egyébként arról van szó, hogy a nők másként észlelik a körülöttük lévő világot. arra van programozva az agyuk, hogy a környezetüket egészben lássák, gyorsan felmérjék, hogy az akivel találkoznak viszélyt jelent-e vagy sem és mik a szándékai. sokkal jobban a testbeszéd, hangsúlyok felismerésében, mint a férfiak. (viszont pl. a térbeli tájékozódási képességük jellemzően jóval gyengébb, mert arra nekik nem volt szükségük)


erre mind-mind akkor volt szükség, amikor a férfiak elmentek vadászni és a nők meg egyedül maradtak a barlang elött.

2011. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondja az első, attól függ, te mire gondolsz. Amúgy én a szociális érzékenységet mondanám, mint ok, jobban olvasnak az emberek érzéseiben.
2011. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem nincs tudományos magyarázat, de az biztos, hogy létezik. Nálam például ez úgy jelentkezik, kiszámíthatatlan, hogy mikor, milyen szituációban, de sokszor előfordul, hogy valamiről fogalmam sincs, és egyszer csak bevillan valami, és biztos vagyok benne, hogy az úgy van, ahogy megéreztem.
2011. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemtől függetlenek a megérzések, azért társítják a nőkhöz mert a közfelfogás szerint a nők érzelmesebbek.
2011. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A logika teljes hiánya.
2016. dec. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!