Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet annak a tudományos...

Mi lehet annak a tudományos (biológiai) magyarázata, hogy vannak férfiak, akiket szinte minden lány/nő körberajong, továbbá vannak olyan férfiak, akik egyik lányt sem izgatják? (tehát tesznek rájuk a lányok magasról)

Figyelt kérdés

Van ennek tudományos magyarázata?Mert érthetetlen,hogy sokszor olyan férfiakért rajonganak a nők,akiknek gyakorlatilag nem kell ezért semmit sem tenniük,tehát látszólag a külsejükben és a viselkedésükben sincs semmi különleges.

Előre is köszönöm a normális válaszokat!


2010. aug. 21. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
ezt hívják úgy, hogy kisugárzás...van akinek van, van akinek nincs. nekem nincs pl...
2010. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Vagy úgy hívják, hogy pénz. Annak sokkal nagyobb kisugárzása van mint bármelyik embernek.
2010. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%
Akinek önbizalma sincs, annak kisugárzása sem. És valahogy az lejön egy nőnél. Régebben teltebb voltam, és félénkebb, nem is volt barátnőm. Most le vagyok fogyva, nagyobb az önbizalmam is és "körberajonganak", pedig nem is voltam és nem is vagyok a legjóképűbb. Elég csak egy jó duma...
2010. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De sztem a kérdező TUDOMÁNYOS vagy evolúciós magyarázatokra volt kíváncsi, nem?
2011. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, a kisugárzás tényleg nem csak anyagi dolgoktól függ.


Én tökéletesen értem, mire gondolt a kérdező. Van nekem egy "ősellenségem" egy gyerek, akit első pervtől kezdve utáltam, ahogy megláttam. Mindig minden gondolatomat kimondja, mindig ugyanaz kell neki, mint nekem, szinte mindenben ugyanolyan, mint én. Olyan nekem, mint Esti Kornél Kosztolányinak. Mintha az árnyoldalam lenne, vagy én az övé. És mindketten nagyon érzékenyek vagyunk, de van egy fontos különbség: őt körberajongják a lányok.

És sosem értettem, miért. Pontosan az az eset, amit a kérdező leír: abban a gyerekben egyszerűen semmi extra nincs. Sőt, külsőleg kimondottan rondának mondanám. Nem klasszikus szépfiú, nem izmos, nem az a tipikus menőgyerek - tényleg semmi nincs benne. De valahogy mégis a legjobb csajok dongják körbe.

2011. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
A kisugárzás egy hülyeség, amit a feministák találtak ki, a "nincs meg benned az a bizonyos szikra meg csak egy duma, amit viszont a férfiak találtak ki, amolyan lerázószövegnek.
2011. jún. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vree ***** válasza:
78%

A biológia nem avatkozik ennyire a pszichológia tárgykörébe. :) Ha állat- vagy evolúciós pszichológiával akarod összevetni, ott sem fogsz szerintem találni ilyet. Vannak elemzések a szépségről, de szerintem hogy a modern nők mire buknak az tisztán pszichológiai téma, sőt inkább kultúrpszichológia lévén ami a mi kultúránkból és korszellemünkből adódik.


Szerintem ha ilyen férfit látsz az vagy ügyesebb mint ahogy te észreveszed, vagy szebb, vagy szerepében vonzóbb mint ahogy te észreveszed. Mindenkébben te nem látod, amit a csajok igen, úgyhogy legyél figyelmesebb. Lehet hogy te lekezelsz egy olyan tulajdonságot hogy pl. ártatla vagy lányos arc, ami a nőknek "cuki". Lehet a pasi megtestesít viselkedésével, foglalkozásával valami olyat amit sok nő ki akar próbálni. Szerintem figyelj és tanulj. Ha máshogy nem megy, kérdezd meg őt.

2011. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vagy egyszerűen csak társasági ember, a középpontban van, ami szintén vonzó a nőknek...
2011. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

nem tudjuk mi az oka, de az ok aztis okozza, hogy az iylen pasik törvényszerűen hűtlenek....


ebből következik, hogy a nők (mondjanak is bármi mást!) a hűtlen pasikra buknak.


pussz!

2011. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szépség tárgyköre valóban inkább pszichológiai probléma, az emberek párválasztása pedig szociológiai kérdéseket is felvet.

Viszont a kérdésedre van biológiai magyarázat, de az téged nem fog kielégíteni, mivel nem minden részletet magyaráz meg és jelentős részben kapcsolódik pszichológiai, szociológiai jelenségekre.

Az evolúciós biológiában a preferenciális párválasztás jelenti azt a jelenséget, hogy egy faj képviselői a szaporodásnál következetesen előnyben részesítik az ellenkező nem bizonyos fenotípus(oka)t mutató egyedeit. Ennek oka, hogy az egyes eltérő fenotípusok elérő életrevalóságot (evolúciós biológiában viabilitást) jelezhetnek. Tehát a szaporodás céljából célszerű a legéletrevalóbb pár kiválasztása, mert így az utódok is életrevalóbbak lesznek.

Az embernél ez azért nem egészen kielégítő válasz, mert a kultúra kialakulásával megszűnt a fenotípus életrevalóságot jelző képessége, tehát a legerősebb, leggyorsabb egyednek már nincs ilyen szembetűnő előnye a más fenotípusúakkal szemben. Ezért más kulturális szempontok is szerepet játszanak a párválasztásban (pl. vagyoni helyzet, társadalmi megítélés ...).

2011. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!