Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van egy Bresser 70/700 as...

Van egy Bresser 70/700 as Távcsövem. Milyen szűrőket kell nekem rátennem hogy nebulákat, galaxisokat láthassak? Vagy szimplán lehet látni? Milyen kiegészítőket szerezzek hozzá hogy szépen lássam őket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Belenézel, és látod :) A szűrők nem kellenek hozzá ilyenhez.
2011. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi Sir B.

De kicsibe tudom csak látni nem?mármint ha nagyon rázoomolok akkor homályos lesz...pl.20* +1,5* ?

2011. jan. 27. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de egy 70 mm-es távcsővel ne nagyon akarj ködöket galaxisokat nézni. Persze léteznek kontraszt növelő szűrők, de a legjobb eredményt talán az észlelőhely gondos megválasztásával lehet elérni. Amiket elérhetsz azok a legfényesebb galaxisok (pl. M31, M51), de ezek se nagyon fognak részleteket mutatni. Esetleg lehet próbálkozni a gömbhalmazokkal (pl M13) talán ott már fogsz látni részleteket, apró ezernyi tűhegynyi csillagocskát, de ez még egy 10cm körüli távcsőnek is dicséretére válik a hazai fényviszonyokat ismerve.


maci

2011. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aham...Köszi Maci...akkor nem is killódok vele...majd beszerzek akkor egy másik távcsövet..tudsz ajánlani?meg persze elfogadható áron...az kb 120e ft.ig értem
2011. jan. 27. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!