Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van erre valamiféle magyarázat?

Van erre valamiféle magyarázat?

Figyelt kérdés
Hogy lehetséges,hogy az őskor után olyan fejlett kultúrák jöttek létre,mint például Egyiptom vagy Mezopotámia?Honnan ered a tudományos tájékozottságuk,illetve mi a magyarázat azokra a barlangrajzokra,amelyek szkafanderes embereket,esetleg idegeneket ábrázolnak?Nektek mi a véleményetek?
2011. jan. 29. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A fémek felfedezése, felhasználása sokat lendített az emberiségen, a barlangrajzokon meg nem látszik, hogy az "szkafanderes embereket", "glórás angyalokat", vagy valamilyen indokból íly módon megkülönböztetett hétköznapi embereket látunk.


A véleményem az, hogy az ufó hit a modern kor vallása. Egy új "isten" és új teremtéstörténet. Ugyan annyi a realitása, mint az eddigieknek.

2011. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az őskor után azért nem azonnal bújtak ki a földből az egyiptomiak, eltelt pár ezer év és utána az ókori Egyiptom története is még kb. 3000 éves.

I.e. 7000 körül kezdődött a gazdálkodás (őskor vége), és a piramisokat kb. i.e. 2500 körül kezdték építeni. Úgyhogy a bogyóevés és antilopvadászat után volt 4500 évük kitalálni a sok okosságot. Az hosszú idő ám. :)

2011. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Túl sok Dänikent olvasol.
2011. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ne feledjük,hogy nem álláspontot foglaltam,hanem csak felvetettem egy tudományos diskurzus lehetőségét!

Dänikent pedig nem olvasok túl gyakran.Sokkal inkább Hawkingot. : ))

2011. jan. 29. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:

18:52 voltam..

Na igen, bocs, én sem úgy értettem, hogy volt idejük megalkotni az űrhajót, hanem a fejlettségi szintükre utaltam, pl. piramisokra.

A barlangrajzok meg... ilyenkor arra gondolok, hogy egy vigyázat-gyerekek vagy gyalogosok (vagy mi) kresz táblára mit mondanának pár ezer év múlva (ha alig maradna más infó rólunk). Emberek állnak titokzatos piros háromszög alakú apró fülkében. Talán teleportáló berendezés lehetett? Vagy gyógyító berendezés? Vagy ha semmi nem jut eszükbe, akkor "valószínűleg vallási célokat szolgált". Gondold el, ha egy kúltúra, ahol semmit nem tudnak a mi hétköznapjainkról, szokásainkról (csak pár szobor meg törvény szövegek, sírok maradnának), és találnának egy telefonfülkét, mennyi idő múlva jönnének rá, mit kezdtünk vele? Két tábot lenne: 1. vallási célok (áldozat, stb.) 2. teleportálás, csillagközi utazás.

:D

2011. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 valaki234 ***** válasza:

Igen.


A magyarázat a az ősemberek és az ókori országok léte között eltelt idő.

2011. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!