Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A poltergeist jelenségekre...

A poltergeist jelenségekre van tudományos magyarázat, amelyik bizonyítva is van?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, én valahol a szkeptikus és a "hívő" között vagyok.
2011. aug. 12. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Poltergeist=Zajos szellem. Szerintem egyetlen kísértetjelenségre nem adtak még konkrét magyarázatot és nem tudnak bizonyítékkal szolgálni. Sokat olvastam már ezekről a dolgokról de a leírásban mindig ott a "lehet" és a "talán". Annyi biztos, hogy a jelenség létezik és azt is megfigyelték, hogy olyan házban ahol kutya vagy macska él, nem fordul elő poltergeist jelenség.
2011. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a poltergeist jelenségek léte nincs igazolva, így aztán magyarázat se lehet rá.
2011. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Szerintem meg a poltergeist jelenségek léte nincs igazolva, így aztán magyarázat se lehet rá."

Szeretem az objektivitást, de ez nem igaz.

Itt a leghíresebb eset a Rosenheimi és ott tudósok vizsgálták a jelenséget, tehát létezik és megfigyelték.

[link]


After all this didn't bring a result, a team of scientists, including the renowned parapsychologist Hans Bender and the two Max Planck Institute physicists Friedbert Karger and Gerhard Zicha[1] began investigating the case. After installing cameras and voice recorders they were able to discover that the events only took place when the 19-year-old Annemarie Schneider, a recently employed secretary, was present."


Itt most a parapszichológus kókler nem érdekes, de írja, hogy a Max Planck intézetből is jelen volt két tudós. Az azért már csak valami.

2011. aug. 12. 15:02
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"Az azért már csak valami."


Hát ez az :) valami csak nem tudjuk mi. Kopog valami brrrr ...


a Wikit, mint hiteles forrást meg felejtsd el...

2011. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:

Ne légy már ilyen vadszkeptikus :) Semmi akadálya hogy a poltergeist jelenségeket mint legalább lehetőséget elismerjük, az angol Wiki meg általában elég jól karban van tartva.


Én arra hajlanék (de ez csak találgatás) hogy létezik valamilyen ismeretlen elektrosztatikus jelenség, amivel ezek az esetek összefüggésbe hozhatóak. Az ezoterikus elképzelésekkel kapcsolatban hogy szellemek vagy pszichokinézis okozná őket, már szkeptikus vagyok. Tudom hogy fel szokták hozni, hogy érzelmileg terhelt emberek is jelen szoktak lenni, de nem tudom mennyire hozható ez összefüggésbe a dologgal. Igazából emberek mindig jelen lesznek, és 100% hogy ha elég kitartóan édeklődik valaki felfedezi hogy valami érzelmi problémájuk van (meglepő módon a legtöbb embernek vannak ilyen problémái). Ezen túl nem látok okot miért kellene természetfeletti okokat keresnünk.

2011. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!