Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van egy elméletem. Szerintetek...

Van egy elméletem. Szerintetek lehet valóságalapja?

Figyelt kérdés
Sokan agyalnak rajta hogy hogy hol van vége az univerzumnak,meg hogy mi az amiben élünk. Szerintem! Az egész egy nagyobb világnak egy olyan apró része,mint itt a földön egy atom milliomodnyi része. Pl. lehet hogy ebben a nagyobb világban egy élőlény megmozdult ,és ahogy mozdult a szele felkapott egy porszemet és ahogy a porszem repült úgy létrejött ez a világ is-a mi világunk.És ez még azt is jelenti hogy míg itt eltelik több milliárd év addig a nagyobb világban az csak egy pillanat. És ugyanez létrejöhetne itt is, csak ami nekünk egy pillanat az egy kisebb világban egy egész univerzum élete... Szerintetek?
2011. jan. 31. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy vesszük ez is végtelen, mert mindig van egy nagyobb világ. Vagy ha van egy legnagyobb, akkor azon túl mi van?
2011. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hú, nem rossz! :)


Én is mindig szövögettem ilyen elméleteket, ez nagyon tetszik.

Csak az a baj, hogy bebizonyíthatatlanok. :( Ha bebizonyíthatóak lennének, akkor nem kellenének mondjuk elméletek... :P

2011. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az emberi elmével az a baj, hogy nem látja be a végtelent, mindent végesnek képzel el... és ha vége van, mi van azon túl? Könnyebb elfogadni, hogy valami végtelen, akkor nem jönnek ezek a filozófiai kérdések...
2011. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem te találtad fel a spanyol viaszt. Nem értek a fizikához, ezért nem tudom megmondani, mennyi valóságalapja van annak, amit mondasz, viszont nekem is eszembe jutott már kb 5 éve.

Én annyiban maradtam magammal, hogy egy bizonyos mérettartományt vagyunk csak képesek érzékelni és fogalmunk sincs arról, hogy az alatti és fölötti méretekben mi folyik. Szóval ilyen formán bármi igaz lehet.

2011. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez nem elmélet. Ez csak egy gondolat. Az elmélet egészen más. Tanuljál fizikát, ha kozmológiai elméleteket akarsz felállítani, mert azok nem így néznek ki. :-)
2011. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 ToXeN ***** válasza:

Men in Black - Sötét zsaruk befejezése

http://www.youtube.com/watch?v=LyzIau5dBao&feature=related


Ilyesmire gondoltál? :D:D

2011. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Az univerzum az maga az ISTEN!
2011. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért az durva lenne hogy az így is felfoghatatlanul hatalmas univerzum egy porszem egy még csilliárdszor nagyobb valamihez képest.

Nemhiszem.Bár aztán kitudja, ez az amit kb soha nem tudunk majd meg.

2011. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 cheresnye válasza:
Készült erről az elméletről egy film is. Horton a címe. Szerintem nézd meg.
2011. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem is a "te elméleted" és fizikailag is lehetetlen.
2011. febr. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!