Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az álomnak van valami valósága...

Az álomnak van valami valóságalapja? Be fog esetleg teljesülni?

Figyelt kérdés
Tehát ara lennék kíváncsi, hogy ugye mikor álmodunk, annak van-e valóságalapja. Meg fog-e történni esetleg majd a jövőben az a dolog. Azt olvastam hogy az agy jósolja a jövőt..tehát ezalatt azt értem, hogy amit álmodunk az meg fog történni? Nem pont arra gondolok mikor ilyen butaságokat álmodunk, hanem olyat ami megtörténhetne. Előre is köszönöm az összes válaszolónak!
2010. febr. 16. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Álmodban a téged a MÚLTBAN ért eseményeket, érzelmeket, tapasztalatokat, élményeket dolgozza fel a tudatalattid. Ennyi.
2010. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Krisipoke ***** válasza:
51%
Én nem hiszek abban, hogy megjósolja a jövőt, csak a logikus magyarázatban, hogy az előző nap (vagy néha régebben történt) dolgokat dolgozza fel az agyad álom formájába, és azokat egyberakja, átformálja... Szoktam is fejtegetni az álmaimat, hogy melyik részét valószínűleg minek a hatására álmodtambele... elég jó móka :)
2010. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ember akkor emlékszik az álmára, ha nagyon mélyen alszik, úgynevezett REM szakaszba ér alvás során. Ilyenkor az agy tudatalattiba megy át, és megélhetsz álmodban földönkívüli képességeket és soha nem látott területre kalauzolhat el.

Általában nem történik meg, amit álmodsz, annyi valóság alapja lehet, hogy a visszatérő álmok jelentenek valamit, de ehhez utána kéne olvasnod egy álomfejtőben.

2010. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az álmoknak van jelentésük..

de nem feltétlen a jövöt álmodod meg...

2010. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

fú engem a múltkor álmomban lekapcsoltak a zsaruk jogsi nélkül vezetve :-S

de remélem nem teljesedik be :-)

2010. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát..amiket én álmodom az soha nem történt meg még velem..és igazából nem is olyanok hogy például repülök, vagy valami természetfeletti erővel bírok, hanem ilyen "hétköznapi" álom. Ezalatt azt értem hogy nincs benne semmi extrém dolog. És azt szeretném még kérdezni, hogy mit jelent az, ha egy személlyel nagyon-nagyon sokszor álmodok. Tehát minden éjjel. Minden álmomban benne van az a személy. Ez jelent valamit?
2010. febr. 16. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Különféle álomtípusok léteznek:jósló álom,tanító jellegű álom ,tudatos álom,előző élt-álom,vágyálom,olyan álom,ami csupán a múlt eseményeit dolgozza fel,és persze van olyan is,amiben a felsorolt álomtípusok keverednek.

Ha sok figyelmet fordítassz az álmaidra,elemezgeted őket,akkor előbb utóbb megtanulhatod megkülömböztetni a különféle álomtípusokat és felismered majd azokat,amik a jövőt vetítik előre.Az álmok sokszor szimbolikus képekkel utalnak a jövőben várható eseményekre,de aki figyeli az álmait annak jó esélye van rá,hogy az álmok szimbolikáját megfejtse.

A tér és idő csupán fizikai testünknek és ébrenléti tudatunknak szabhat korlátokat.Mikor alszunk,ez a korlát megszűnik,egyszerre nyílik meg előttünk múlt,jelen,jövő,nem számítanak idő és tér beli távolságok.

Álmunkban más síkon,más dimenzióban járunk,de amit ott tapasztalunk,annak sok igazságalapja van,mindegy,hogy múlt,jelen vagy jövőbeli dolgoról szól az adott álom.

Nem az agy jósolja a jövőt.Az agy ,a lélek ráhangolódik a közös,vagy másszóval univerzális tudásra,tudatra a nem fizikai dimenzióra és onnan szerzi az információt.

2010. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Manapság egyre több és álmoskönyvvel találkozhatunk, melyek azon a hiten alapulnak, hogy az álmok nem csupán a múlt és jelen, de a jövő kérdéseire is választ adnak. Kétségtelen, hogy sok esetben segítséget nyújthatnak ezek a könyvek, azonban a teljes és világos megfejtéshez önismeretre is szükség lehet."

Ezt most találtam..

2010. febr. 16. 20:23
 9/12 anonim ***** válasza:

A jövőre ritkán szoktak extrém álmok utalni,hacsak nem túl extrém az életviteled...

Hogy mit jelent az,hogy gyakran álmodsz egy személlyel,az függ az álom tartalmától és attól,hogy mit jelent az a személy számodra,mit érzel iránta?Hogy (még)élő személy-e?vagy csak álmaidból ismered.ezeket a kérdéseket fel kell tenni ahoz,hogy következtetni lehessen az álom jelentésére.

2010. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát..épp azért tettem fel a kérdést, mert nagyon sokat jelent számomra. És igen élő személy, és szinte minden nap találkozom vele. De igazából ez egy reménytelen szerelem, és azért gondoltam arra, hogy esetleg ezek az álmok nem-e jelentik azt, hogy mégis van remény.
2010. febr. 16. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!