Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Én irányitom az agyam, vagy...

Én irányitom az agyam, vagy az agyam irányit engem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 14:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Az "én" az agy terméke, tehát már megvan a válasz.
2011. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Te vagy az agyad, a kérdés értelmetlen. Ha az éntudatot kérdezed, arra meglehetős sok kísérleti eredmény mutat, hogy az agy játéka csupán.
2011. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Te irányítasz, és az agyadat használod fel erre. A felszínen lévő tudatod, amivel a hétköznapi dolgaidat látod el, természetesen nem szól bele a testi funkciók ellátásba(bár képes rá), azt az agy önmaga végzi, de a cselekvéseket mindig Te juttatod érvényre, a te akaratod, csak a kérdés az, hogy minek hódolsz be ekkor, de ez már pszichológia, ugyanis az embernek van két énje. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Komolyan, minek okoskodsz bele? Orbitális baromságokat, minden, de MINDEN alap nélkül.
2011. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Hàt a te "az én az agy jàtéka" vàlaszod éppolyan orbitàlis baromsàg mint amilyennek LastOneLeft vàlaszàt tartod.
2011. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Jah értem, mert te vallásos vagy (vagy csak szimplán tudatlan), és nem tanultál kognitív szájenszt, ezért amit én mondok megalapozottan, az baromság. Értem :) Öröm közétek járni.
2011. febr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Elöször is agnosztikus vagyok,màsodszoris Orvosi Egyetemi hallgatòként pontosan tudom hogy a tudatnak pontos meghatàrozàsa még nincsen,ìgyhàt bàrmely véleményhez/elmélethez tisztelettel àllok hozzà, mégha az nem is eggyezik az én vilàgnézetemmel ellentétben a legtöbb "vallàsos" materialistàval melyek szàmàra minden nem tölük szàrmazò

vélemény orbitàlis baromsàgnak ìtéltetik.

2011. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem minden, csak ami tényleg baromság. A "kísérleti" eredmények egészen egyértelműen mutatják, amit mondok. Attól, mert hallgató vagy, még nem biztos hogy értesz hozzá (elvégre diplomás emberek sem feltétlenül értenek ahhoz, amit csinálnak, és méginkább lehetnek ignoráns barmok).
2011. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

ha jól tudom, a kísérletek befolyásolni képesek az "én" döntéseit és hozzáállását, de az "én" képes meghatározni a megnyilvánulását, képes saját személyiségét módosítani tudatosan...vagy akár még többre is, de ehhez van valami, amit nem árt belátni...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Itt nem is arròl van szò hogy melyik szféràban vagyok jàrtasabb és melyikben vagyok kevésbé jàrtas.Màr rengeteg kisérletet végeztek a mai napig de a magyaràzatok még mindìg nem tudomànyosan bizonyitottak és egyetlen teòria sem létezik mely objektiv leiràst adna a tudat szerkezetéröl és müködéséröl.Nem kell ahhoz Nobel dìjas tudòsnak lenni hogy az ember ezen tények ismeretében legyen.Ha egy materialista hipotézis esetleg talàlòan képes leìrni egy kìsérlet eredményeit az még közel sem jelenti azt hogy ezen elmélet bizonyìtàst nyert volna.A kìsérletnek elsösorban càfolnia kell a konkurens elméleteket hogy azokat abszurdnak minösìtse,miközben az àltalunk objektìvnek vélt elméletet bizonyìtsa.Tudtommal pedig olyan kìsérlet mely képes lenne sziklaszilàrd càfolatot nyujtani az elme független-függö felépitésének elméletére nincs.Igy hàt az a tény, hogy ilyen ìtéletekkel àlsz elö LastOne.Left véleményét illetöen szàmomra elfogadhatatlan.
2011. febr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!