Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a "fantázia neve" annak,...

Mi a "fantázia neve" annak, amikor egy szervetlen vezérlő irányít egy organizmust? Van olyan scifi mű, ami ezzel a témával foglalkozik?

Figyelt kérdés

Pl.: emberi/állati/idegen... hullába vagy erre a célra kitenyésztetett hordozóba egy számítógépet ültetnek, ami helyettesíti az agyat, ellátja az összes feladatát és AIval mozgatja, vezérli a testet.


Ha jól tudom a kiborgoknál mindig organikus az irányítás, függetlenül attól, hogy mennyire szabadult meg az eredeti részeitől.

Egyedül csak ezért kérdezem. :)


2011. márc. 29. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
nemigazán tudom hogy ezeket megszokták e nevezni. sok borg-os star trecket láttam de még sohase hallottam max olyat hogy neural interface de az nem tudom hogy erre vonatkozik e.
2011. márc. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Star trekben nincs ilyen, legalábbis a voyagerben biztos nem.


A borg dolgozói kiborgok. Bár elég szépen össze lettek varázsolva a fémmel, de őket továbbra is egy biológia agy irányítja(na meg persze a kollektív tudat) :)


Amire én gondoltam az ennek a fordítottja. A szétdrótozástól eltekintve a testedet "érintetlenül" hagyják, viszont az agyadat kiszedik a koponyádból és egy fejlett számítógépet raknak be a helyére, ami onnantól kezdve kb úgy fogja használni a végtagjaid, mint te. Magyarán egy biorobot vagy mi.:)


Hát ez így elég morbidnak hangzik, de remélem érted.:)

2011. márc. 29. 01:39
 3/8 anonim ***** válasza:
olyat találtam hogy bionic brain. egy olyan oldalon ami felsorolja hogy milyen mesterséges testrészeken dolgoznak most. az érdekes az volt hogy volt bionic anus is a listában
2011. márc. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyet is lehet nyugodtan kiborgnak hívni. A kiborg azt jelenti, hogy biológiai és gépi elemekből épül fel. Az is kiborg, ha az agyába raknak implantokat, az is ha az agyába nem, csak a testébe, miért ne lehetne kiborg az, akinek gépre cserélik le az egész agyát?


Gondolom azért találkozni ilyenekkel ritkán, mert az organikus lények előnye az agy maga, a gépek előnye pedig a testük+agyi kiegészítések. Egy jó központi idegrendszernek minél gyorsabbnak kell lennie, minél kevesebb energiát fogyasztania, minél rugalmasabbnak, alkalmazkodóbbnak, kreatívabbnak kell lennie, és nemárt ha párhuzamosan lát el sok feladatot. Versenybe csak valami nanoszámtógép szállhatna, vagy inkább kvantumszámítógép.

2011. márc. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érthető volt a kérdésed :)


A kiborg / cyborg szerintem mindkét változatra használható szó.

Az organikus irányítás pl. borg, robotzsaru, cybermen (Dr Who)

A szervetlenvezérlősre példa pl. terminátor, cylon, replikáns (szárnyas fejvadász)


Esetleg még biorobot, bioroid...

"Android" csak az emberszerűségre utal.

2011. márc. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézem, [link] cikkben is mindkét fajta szerepel


Itt még van pár jó példa, ami nem jutott eszembe :)

pl. a kétszáz éves ember (Asimov)

2011. márc. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kiborg szerintem is jó név.


Idáig még csak olyat csináltak meg, ahol az agy maradt, és azt irányította (részben) egy gép.

2011. márc. 29. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó lesz oda a kiborg.


A biorobot az más téma. Ők A.C.Clark: Randevú a Rámával c. könyvében bukkannak fel.

2011. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!