Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A felszín és a terület ugyanaz?

A felszín és a terület ugyanaz?

Figyelt kérdés
ne úgy értem hogy ugyanaz a képlete meg minden de hogy mindkettő négyzetméter,meg négyzetcm az ugyanaz.tehát akkor van közös.Arra gondolok hogy a terület az a felszínnek egy része ugye?mondjuk téglatest felszínének az egyik síkidom a területe?ajj bocs nemtom máshogy elmagyarázni.na szoval hogy: a terület a felszín része ugye???
2011. febr. 5. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A terület pl. egy síkidom területe - míg a felszín egy test TELJES felszínének a területe. Nem teljesen ugyanaz, bár van közük egymáshoz.
2011. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen a terület a felszín 1 része.

A terület síkidomokra vonatkozik, míg a felszín testekre.

Végülis úgyis megfogalmazható,h a felszín a kiterített test területe. tudom hülyén hangzik, és nem tudományos, de sztem helyes:D

2011. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy felszínt sok kicsi terület ad ki. Egy területnél csak egyszer számolsz, de a felszínnél minden oldalának a területét számolod, majd összeadod.
2011. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat:D most már értem.azt eddig is tudtam hogy számoljuk ki a felszínt ,területet,de most már legalább tudom mi a különbség
2011. febr. 6. 00:22
 5/5 hopeanswerisgood válasza:

Ez egy érdekes kérdés.


Ha ki tudod teríteni egy test felszínét síkba (Bármi, amit sokszöglapok határolnak, és konvex), akkor a felszín tulajdonképpen nem más, mint egy síkidom területe.


A gömb felszínét viszont tulajdonkép nem tudod síkba kiteríteni.


A kettőnek tényleg sok köze van egymáshoz, de ha jól értelmezem, amire gondoltál, kedves feltevő, kicsit tévedsz. De szerintem díjazandó, hogy ilyeneken gondolkozol. Véleményem szerint az ilyen kérédsek tudják a legjobban előremozdítani a matematikatanítást, ha az órán felteszed őket. Kérdezz bátran, a tanár válaszol :)


18/F

Chau

2011. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!