Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás? (egy gúlát meg...

Mi a megoldás? (egy gúlát meg egy kúpot kell elkészíteni csak a Terület vagy a Kerület alapján)

Figyelt kérdés
Nos, az egyik feladat az, hogy egy kúpot kell csinálni, ami T=718 cm3 . A másik feladat az, hogy egy gúlát (négyzet alapú gúlát) kell csinálni, aminek a felszíne 547 cm3. A feladat az, hogy megvannak ezek az adatok, és el kell készíteni őket papírból, összeragasztva, na értitek. Csak meg kéne oldani, hogy mi mekkora, hogy kijöjjenek ezek az alapadatok. Légyszi, segítsetek ! Nagyon fontos ! Előre is köszönöm.
2011. jan. 23. 15:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Hoppá, most vettem észre, hogy rossz a kiírás, mert T vagy A (felszín) alapján kell megcsinálni, egy büdös szó sincs a kerületről. Elnézést.
2011. jan. 23. 15:25
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Inkább tanulj. A statisztikák szerint egyre kevesebb ember ért az országban a természettudományokhoz, helyette viszont nő a bölcsészek, világfájdalmas költők, démonokban hívők száma.


Szóval tanulj és okosodj, ne másoktól várd a választ!

2011. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon hasznos volt, köszönöm. Én azt SZERETNÉM, ha valaki elmagyarázná nekem, hogyan kell megcsinálni - még a miértje is érdekel. Azért persze köszi. Biztosan tudod a választ, csak meg akarsz leckéztetni, és nem írod le nekem. Remek ! Mert én NEM próbáltam kitalálni persze.


Mégegy: nem T hanem V. bocs. Már teljesen megkattantam az idegességtől.

2011. jan. 23. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:

A kúp térfogat:1/3*Ta*h

Vkúp=1/3*(r2*3.1415)*h

718=1/3*r2*3.1415/3*h

718=3.1415/9*r2*h /:3.1415/9

6462/3.1415=r2*h



elvégzed baloldalt az osztást utána meg próbálgatással találsz két számot amire igaz az egyenlőség


__________________________________________________________


Vgúla=1/3*Ta*h

547=1/3*a2*h /:1/3

1641=a2*h


Erre is találsz kát számot amire igaz.Érdemes megnézni h milyen négyzetszámokkal oszthatók a végeredmények.Ha csak ennyi a feladat akkor így tudod megoldani.Több megoldás is lehet a feladatra.Több féle gúlát/kúpot lehet ezek szerint az adatok szerint csinálni.

Remélem nem számoltam el semmit és tudtam segíteni.

2011. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm ! Nagyon sokat segítettél :)
2011. jan. 25. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!