Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy az embernek...

Mitől függ, hogy az embernek van-e érzéke a számoláshoz és a reál tantárgyakhoz?

Figyelt kérdés

Én spec. nem vagyok jó egyikből sem. Még a matek elmegy, meg tudom írni a dogáimat négyesre ( meg is értem, de elég nehezen, a tanárnak sokszor el kell magyaráznia, utána nincs gond), na de a fizika és kémia a rémálmom... Alig tudom összekaparni a hármast, mindig csak szenvedek vele. Erre születni kell ? Vagy mivel fejleszthetem a tudásom ?

Lehetek egyszer jó belőle, vagy hagyjam a fenébe ?


2011. febr. 7. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Hát én nem tudom mitől függ, érzék kérdése is, de rá is kell érezni, azon is sok múlik. Én rettentően szenvedtem a fizikával, kémiával, mikor legelőször jelentek meg, még általánosban, valahogy idegenkedtem tőle, nem is tudom miért. De nem azzal volt baj, hogy nem vagyok képes megtanulni, csak valahogy nem úgy álltam hozzá, ahogy kell, aztán később ráéreztem, ilyen szakon diplomáztam, szóval nem kell egyből azt hinni, hogy te valamiből hülye vagy, ha nem megy, annak számtalan oka lehet eleinte.
2011. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Meg nem tudom csak mondok példát. Én mikor megjelent a kémia általánosban, na hát ott volt a periódusos rendszer, és benne a különböző elemeknél a pályák, s-pálya, p-pálya, ilyenek, ez engem nagyon zavart, meg akartam érteni, hogy mi alapján épül fel az egész, aztán mindig bedurrantam, hogy nem értem ezt az egészet, hogy mi a alapján van. Na ennek megértése igazán kb. egyetemi tananyag, szóval nem is érthettem. Szóval szerintem elég nehéz eldönteni, hogy ki érti ezeket igazán jól. Főleg általánosban, meg gimiben, mert ott sokszor sajnos elég rosszul tartják, elég ha betanulsz 2-3 mondatot, vagy megjegyzel egy képletet, ezekből nem vonnék le messzemenő következtetést, hogy kinek fekszik ez nagyon.
2011. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A világon minden egyes foglalkozáshoz kell hozzávaló érzék.
2011. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt érzék kell hozzá, másrészt jó tanár és jó tanítási módszer.


Nehéz dolog ez, mert pl. szerintem a matematika tipikusan az a dolog, ami egyetemi szinten kezd érdekes lenni. Általános iskolás és gimnazista szinten rémisztően unalmas, száraz, értelmetlen, steril játszadozás számokkal és szimbólumokkal. Csak hát az a baj, hogy az egyetemi szintig (ahol már érdekes a matek) el kell valahogy jutni. Kevés tanár képes arra, hogy addig is érdekesen adja elő a matematikát.

2011. febr. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb, hogy elhidd, érdekes dolgok vannak a világban. Ha már érdekel és utána olvasol, egyre több összefüggést fogsz felfedezni és egyre könnyebb lesz megérteni az új dolgokat.

Olyan nincs, hogy valaki ostoba egy tudományhoz vagy bármi máshoz, max nem érdekli annyira, hogy elmélyüljön benne. Ha meg fel akarod csigázni az érdeklődésedet, javaslom Öveges, Mithbusters, 3. évezred. Ezek nem viszik túlzásba a magyarázkodást és képesek felkelteni az ember érdeklődését.

2011. febr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Sok dolog számít:

- Természetesen a tehetség

- Érdeklődés

- Esetleg a szülői nevelés: Nekem pl reálosok a szüleim, én úgy nőttem fel, hogy ha volt valami kérdésem akkor azt apukám megmagyarázta... és azért az baromi sokat jelent, hogy az ember gyerekkorában rájön, hogy a szivárványtól kezdve a víz forrásán keresztül a tükröződő ablaküvegig mindent(!!!) leír a fizika... így ha sík hülye lettem volna, akkor is megpróbálom megérteni. :)


- Tanítás: fizika oktatásról tudok nyilatkozni, hogy - tiszteletem minden ex tanáromnak, de - egyszerűen rettenetes! Komolyan... ha szüleim nem ilyenek lettek volna, a büdös életbe nem tanulom meg. Ez a képlet magoltatós tanítási módszer szörnyű, komolyan! ... Szerintem nem túlzok ha azt mondom, hogy soha egy képletnél se magyarázták el rendesen, hogy az miért van úgy, pedig az a lényeg! Ki a fenét érdekel, hogy mi a képlet... az általános iskolai és gimis fizika 70-80%-ban olyan, hogy ha érti az ember, akkor ki tudja találni a képleteket, nem kell bemagolni.


Kémiával kapcsolatban valószínáeg ugyanez a helyzet, mivel annál sajnos az érdeklődés is hiányzott így ott valóban a képleteket magoltam be... megkaptam a négyest aztán elfelejtettem...



Ezzel nagyjából a választ is megadtam: az érdeklődés és megértés a legfontosabb... sajnos a legtöb suliban erre nem törekednek (persze ez nem csak a tanárok hibája), így marad, hogy vagy segítséget kérsz, vagy ha bizoyos szinitg eljutottál, saját kútfőből érted meg, hogy mi miért van...


A fizika tényleg nem nehéz! Csak nem bemagolni kell a képleteket, hanem alapjaitól kezdve megérteni.. felépíteni az agyadban hogy hogyan működnek a dolgok...

2011. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

És egyébként ha úgy döntesz korrepetálásra jársz, akkor legyél válogatós!


Nagyon sokan vagyunk, akik azt hisszük, hogy baromi jól tudunk magyarázni, közben nem. :)


Van aki fél óráig magyarázza mikor 2 mondatból megértenéd... én meg pl. belelkesedek és egyszer csak azon kapom magam, hogy már egyetemi szigorlati tételeket mesélek, mert szrintem az rettentő érdekes, akkor biztos a másikat is érdekli.... :D


Szóval ahhoz is érzék, tudás és tapasztalat kell, hogy valaki azonnal felmérje, hogy te milyen szinten vagy és hogyan kell neked magyarázni... de pár órát szerintem megérne, hoy tényleg az alapokkal tisztában legyél.. onnan sokkal könnyebb!

2011. febr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na utolsó válaszolóval marhár.a egyet tudok érteni, nevetséges, hogy mennyi dolgot bemagoltatnak, elhangzik, de nem értik. Kedvencem, amit mindenki tud már általánosban, hogy minden test nyugalomban marad, vagy egyenes vonalú, egyenletes mozgást végez, míg környezete meg nem változtatja a mozgásállapotát. blabla newton első törvénye. Ezek után nagyon furcsa, hogy a legtöbb érettségizett, aki nem reálteróleten, nem fizikával foglakozik, nem tud megmagyarázni olyan jelenségeket, ahol ezt az egy mondatot kellene rendesen érteni, de nincs jól a fejükben. Ez valami borzalmas. Ezen kellene változtatni. Nem igaz, hogy ezeket nem lehet megérteni, meg nem lehet szemléltetni.
2011. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!