Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy kerületi szög egyik szára...

Egy kerületi szög egyik szára az átmérő a másik a sugár, hány fokos a szög?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 19:10
1 2
 1/11 Lézer Anton ***** válasza:

ha az egyik szár az átmérő, akkor milyen szögről lehet szó?


[link]

2011. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lézer Anton ***** válasza:
oké, félreértettem xD
2011. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lézer Anton ***** válasza:
egyébként szerintem 0 a megoldás.
2011. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért kell hozzá Thalesz-tétel is, mert így lesz egy derékszöged. Innentől a szögfüggvények definíciói kellenek.


Azt kapod, hogy cos(alfa)=1/2, azaz alfa=60°.

2011. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Máshogy is kijöhet, ha esetleg nem vettétek volna a koszinuszt.

Ha a középponttal összekötöd a sugár nagyságú szelő végpontjait, akkor egy sugár oldalú szabályos háromszöget kapsz, amihez így 60° tartozik, mint központi szög. Ha a sugár végpontjait az átmérő végpontjaival kötöd össze, akkor az előző középponti szögköz tartozó kerületi szöget kapod meg, ami a tétel alapján feleakkora, mint a középponti szög.

Tehát a megalkotott háromszög egyik szöge 90° Thalesz bácsi miatt, a kisebbik szöge 30°, amit az előbb írtam le, így a harmadik, a sugár hosszúságú szelő és az átmérő által bezárt szög 60°.

2011. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lézer Anton ***** válasza:

Nem. Nullszög a megoldás, mert a kerületi szög definíciója:


"Ha egy szög csúcsa a körvonal egy pontja, szárai pedig a kör két húrja, vagy egy húrja és egy érintője, akkor kerületi szögről beszélünk."


Az egyik húr az átmérő, egyik végpontja legyen a csúcs. Ebből a csúcsból kell indítanod a másik húrt. Ha a másik húr a sugár, akkor azt csak az átmérőre tudod fektetni, hiszen minden más húr kisebb lenne annál!

2011. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Félreérthető a feladat megfogalmazása.

Szerintem így lenne helyes: a kerületi szög egyik szára az átmérő, a másik meg a sugár hosszával egyenlő.

Erre az esetre meg már megvan a válasz.

2011. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a 89%-esnek külön köszönöm ez a megoldás sajnos a dogában mást irtam . a feladat megfogalmazása tényleg rossz mert pont igy volt benne, hogy a sugár nem a sugár hosszúságú

köszi mindenkinek

2011. febr. 8. 21:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a sugarat ráfekteted az átmérőre, akkor sehogy sem fogja két pontban metszeni a kört, és így nem is lehet belőle húr.
2011. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lézer Anton ***** válasza:
Valóban, feltűnhetett volna a baki, mivel abból a pontból a sugár nem ér végig, csak középpontig. ok, akkor első félreértésemmel ráhibáztam xD
2011. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!