Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A röntgen sugár milyen hatássa...

Balazs00xx kérdése:

A röntgen sugár milyen hatással van a szervezetemre?

Figyelt kérdés
kórházban dolgozom, rengeteget vagyok rtg közelében ezért a kérdés. üdv.
2011. aug. 29. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom rocsolja a szervezetet, mint a radioaktiv sugárzás, de nem hiszem hogy a dolgozók ki vannak téve komoly röntgensugárzásnak. sztem még hosszú távon sem veszélyes emiatt kórházban dolgozni.
2011. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Károsítja a szöveteket, azon belül is főleg a DNS-re van káros hatással. Akik vele dolgoznak, szerintem oktatást kapnak, hogy a dózis és a kockázat minimális legyen. Ha ott dolgozol, te is kaptál ilyen okítást, ha nem, akkor nem dolgozol olyan közel, és elvileg veszélyben sem vagy.
2011. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ionizáló sugárzás, hasonló a radioaktív gamma-sugárzáshoz, csak nem olyan nagy az áthatolóképessége.

Rtg-gép közelében dolgozni hosszú távon veszélyes. Ezért van egy előírt dóziskorlát, amit nem léphetnek túl. Ha jól tudom 20 mSv/év (milisievert per év), terhes anyáknak kevesebb.


Aki ilyen helyen dolgozik, annak szerintem folyamatosan sugárzásmérő detektort kell viselnie, hogy ellenőrizhető legyen a kapott dózis.


Ha nem léped át a dóziskorlátot, nem kell aggódnod. 100 mSv/év dózis alatt nincs kimutatható hatása a sugárzásoknak.

2011. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Smartguy86 ***** válasza:
100%
A kórházi röngten szobák falát, ajtaját, ablakait ólommal bélelik. Az ablak ólomüveges. Ez előírás. Az sem kaphatna a pácienseknek szánt sugárzásból, aki a felvételt csinálja, de biztonsági okokból azért nekik is van megadva dóziskorlát.
2011. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a sugárzás-t illetően igaz ,hogy mindig védett helyen vagyunk én és a röntgen aszisztens ezért csak egy kérdés volt, hozzáteszem hogy az rtg sugár tudomásom szerint egyenes úton terjed így a falak és az üveg illetve a sugár irányát összevetve nem ér sugár ha igen is nagyon minimális.

üdv. köszi

2011. aug. 29. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne haragudj, de ott vagy a szobában a felvétel készítése alatt, és nem volt oktatás ezzel kapcsolatban? Az nem semmi! Nyugodtan válaszolhatsz, úgysem tudunk rólad semmi személyeset, de érdekelne, hogy működik ez itt minálunk. :)
2011. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!