Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi változott az életedben az...

Brain Storming kérdése:

Mi változott az életedben az elmúlt 10-20-30 év alatt?

Figyelt kérdés
... természetesen a tudományos és a technikai fejlődés következtében...
2011. febr. 9. 01:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok minden. Mikrósütő,színes Tv,Internet, de egy vezetékes telefonra is éveket kellett várni annó 20-30 évvel ezelőtt,míg ma 5 ezer forintért olyan mobilt vesz az ember magának ami rendkívüli precizitású technológiát tartalmaz,erről akkoriba álmodni sem mertünk, azt ami a zsebünkben elfér,és mindennapossá vált mára.

Az átlag ember fel sem fogja mekkora technológia ugrás történt az elmúlt 30 évben,pl a processzor gyártás területén egy kb hüvelyk-ujj lenyomat területre már 2 milliárd tranzisztor van beépítve.

2011. febr. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok még túl idős, de nálunk is egy csomó minden. Például amikor kicsi voltam, volt számítógépünk, de senki másnak nem volt. Aztán az internettel is ugyanígy volt. Ma meg mindenkinek van.

Aztán akkor csak zongorán tudtam gyakorolni, és csak akkor amikor nem zavart, ma elérhető áron lehet kapni elektromos gyakorlóhangszert, így fejhallgatóval bármikor gyakorolhatok.

Nekem nagyjából ennyi. Alapvetően nem rakom körül magam gépekkel, mikró, tévé, ilyesmik nincsenek.

2011. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
megszülettem
2011. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

30 évvel ezelőtt, ha sikerült apum tudományos számológépét megszereznem már örültem, mert nem sok gép tudott akkoriban szögfüggvényeket, logaritmust számolni. Építgettük az első erősítőinket 2N3055 tranzisztorokból válogatott végfokokkal, és csodaszámba ment ha sikerült szerezni egy-egy TDA2020 IC-t olcsón (1980). A TV-ben már régen minden nap volt adás, bár a választék meglehetősen szolíd volt. Színes TV csak a szomszédban volt, de érdekes volt látni a korcsolyaersenyeken azt a sok szép színes ruhát. Aztán megérkeztek az első számítógépek (C64 100ezerért, Spectrum 70ezerért volt a műszakibizóban a Filmmúzeumnál...) Sikerült egyet becsempésztetnem és elkezdődött a nagy számítógépkorszak (1985.).


20 éve már önállóan éltem, saját családom volt, és még a BKV-nál dolgoztam, és akkoriban kezdett a cégnél elterjedni a számítástechnika. túl voltam az első vírusomon is(1990.), bár akkoriban még csak mosolyogtunk rajtuk jobbára. Kb ekkor lett meg az első színes TV-m, és kezdett kibontakozni a AM mikro rendszer az elképesztően sok csatornájával (és az örökösen elmászó jelével). Nyugatról kezdtek beáramolni a videomagnók hűtőládák, és én is megszereztem az első saját videofilmjeimet. Pár év alatt volt műholdvevőm, és már 3 videomagnóval vettem fel a filmeket a TV-ből. Megvettem Bécsben a legendás Tabor Strasse 8. alatti boltban az Amigámat, és beleszerettem a repülés szimulátorokba. Minden kedden mentünk a számítógépklubba, és cseréltük az újabb és újabb programokat egymás között. Néhány év elteltével munkahelyváltás volt, majd aktívan CB-ztem, és letettem a rádióamatőrvizsgámat (1992.), megszereztem az első notebookjaimat, és elkezdtem az első adatátviteli próbálgatásokat is (pocketrádiózás). Még elérhetetlen álom volt az internet...


Kb 10 éve már bőven túl voltunk az internet első izgalmain, megvolt az első (tíz, tizenöt) email-címem is. regisztráltam az első chatemre (1999.) Örültünk, hogy este 6 után olcsón, csak kapcsolási díjat fizetve tudtunk modemmel netezni, és bosszankodtunk amikor valami rejtélyes véletlenek során a modem rendre lebontott 1 órányi adatátvitel után. Kipróbáltam az első online játékomat: a Jane's F15 program segítségével sikerült egy szerverhez kapcsolódva repülgetni másokkal együtt, vagy épp ellenük. No akkor a Finnek megtudták kik is a Magyarok ;). Megnyugodtunk hogy az Y2K vagy YK2 (jellemző, hogy már arra sem emlékszem melyik a helyes ...) probléma nem is probléma, miközben elérhető lett egy kezdetleges ingyenes internet szolgáltatás majd kisvártatva követte egy másik (Freestart, Kiwi). A mobiltelefon piacán elkezdtek megjelenni az egzotikus modellek, kb ilyenkorra tehető a Nokia 7110 megjelenése, és az elsők között szereztem egyet. A videogyűjteményem egyre duzzadt, lassan nem fértek el az újabb és újabb kazetták. Számítógépeim már hálózatban voltak, és a lányom (1990-ben született!!) kisírt egy saját gépet, hálózatban nyomtuk a Need For Speed-et :)...Elkezdődött a DVD korszak, és megdöbbentett, hogy mennyivel kisebb helyen mennyivel jobb minőségű filmezés érhető el vele. Megjelentek a kézi számítógépek, és megszereztem az első kis kütyümet is (Palm 505), majd követték a többiek: HP Jornada 720, HP 548) Kiteljesedett az internet, immár nem az információ megtalálása okozott gondot, hanem a rengeteg információból a valóban hasznosat kiszűrni ....


Mostanában a hálószobában is plazma TV van. Rengeteg műsor nézhető, bár ezek közül kevés az igazán értékes műsor. Már lassan a DVD is lecserélődik, Blueray a preferált mozirendszer, a VHS kazettáimat rég eladtam. 4 számítógép + 3 notebook adja a számítástechnika gerincét, és mindennapos a WIFI a GPS használat. Van vagy 5 mobil a családban és már követni se akarom a rengeteg új csodatelefon megjelenését. Napi 1000 e-mail érkezik (persze a többsége spam...), rendszeresen játszom Online játékkal...


Hmmm... Hát igen...


maci

2011. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm ezt a szösszenetet. Élmény volt olvasni :)
2011. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

13:23



Kedves maci - idézhetem a válaszod? Nekem is nagyon tetszett, ahogy leírtad...:)))

2011. febr. 10. 22:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol szeretnéd idézni, de nyugodtan idézheted :)


maci

2011. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak egy fórumban, ami két éve döglődik, és szeretném újra feléleszteni érdekes és érdeklődésre számot tartó témák felvetésével - ott is uezt a kérdést feltettem, de még nem indult be a topic.
2011. febr. 11. 11:14
 9/9 anonim ***** válasza:

1986-ban születtem, pont ekkori a BKV legöregebb busza is (BPI-701), akkor még adásszünet volt hétfőn a tévében, sőt még nem volt színes TV-nk se, arra még 2évet kellett várni, hog Bécsből hozassunk egyet. 1990 végén már C64 is volt a háznál, első játékok még magnókazettáról betöltve, hol sikerült hol nem, press play on tape mint első angol mondat, amit megtanultam.

90-es években aztán jött a Pc és megannyi sok játék hozzá, copypartik, ill. lan party-k mert akkor még hálózati játék úgy ment, hogy átcipeltük a gépet a haverhoz aztán soros kábellel összedrótoztuk.


De ez a szám mindent elmond:

https://www.youtube.com/watch?v=3jzOU6vFHzA

2014. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!