Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Amiota vegetarianus lettel,...

Amiota vegetarianus lettel, mi valtozott meg magadon, a penztarcadban, egyaltalan a mindennapi eletedben?

Figyelt kérdés
Erdekel pozitiv es negativ dolog egyarant, miben mas NEKED a vegetarianus elet?
2008. nov. 1. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg jobban érzem magam, finomabb dolgokat eszem, több energiám van, egészségesebbnek érzem magam... negatív csak annyi, hogy furán néznek rám emiatt egyesek, meg nem ehetek bárhol (most jelenleg lakto-ovo vegetáriánus vagyok muszájból, amúgy vegan)
2008. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éves voltam kb . amikor az utolsó szelet sonkát megettem.Most 21 vagyok és mondhatni hogy így nőttem fel lényegében hús nélkül. Tejet, sajtot eszek nagyon szeretem. Lehet, hogy genetika stb. de nagyon ritkán vagyok beteg, nem szoktam megkapni a szokásos téli- tavaszi náthákat egyéb járványokat. Max. a fogaim amik nem túl jók van 3 tömésem, gondolom a sok gyümölcssav nem tesz jót. Az emésztésem rendben, hajam , bőröm szép összességében elégedett vagyok magammal. A szüleim első időkben hülyéztek, biztattak, hogy egyem meg a husit de egy fél év után megszokták. Koleszos voltam, ott is megszerveztem : a kajakártyát cserélgettük, ha hús volt odaadtam valakinek, ő pedig a nem húsos kajákat adta nekem:) Nem akartam - akarok senkit megtéríteni, hogy ne egyen húst. Nekem így természetes, így érzem jól magam, és ahogy nekem rosszul esne, ha húst kéne ennem, megértem, hogy a másiknak az lenne a rossz ha nem ehetne. Nem szokott a vegaságomból baj lenni mert megértő vagyok , nem hirdetek szélsőséges dolgokat így az emberek is elfogadják ezt a szokásom.Ami az anyagiakat illeti:hosszútávon kb. annyiba kerül a kaja mint ha húst is ennél. Legalábbis nekem:)
2008. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, meg valaki valamit?!
2008. nov. 1. 20:31
 4/9 anonim válasza:
100%
en fogytam amikor lecsokkentettem a hus evest es a kozerzetem is jobb igen. neha eszem hust , de mar nem kivanom.
2008. dec. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Drágább sokkal a vega élet. (tapasztalat)
2009. márc. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 12-14 vega élet után rámjött ilyen éhség a hús iránt, és csirkét elkezdtem enni meg halat, Anyu örül, mert olcsóbban tud így változatosat. Kaja akkor drága a koleszben, ha nincs menza, és magadnak kell változatosat összerakni olcsón, vegán.
2009. márc. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

1 KIS VEGAOKTATÁS!



Ezt 1 újságban olvastam és úgyérzem nagyonis igazak mert én is vega vagyok és hasonlók a tapasztalataim:

- Ritkábban lesznek betegek

- Jobb az erőnlétük

- Több az energiájuk

- Élesebb a hatodik érzékük

- Nyugodtabbak, és jobban viselik a stresszt

- Hajlamosabbak az együttérzésre

- Kímélik és óvják a föld erőforrásait

- Kevesebb széndioxidot termelnek(Ezalatt azt érti hogy nem fogod eregetni a galambokat percenként)


Ha valaki vegetáriánus az nem mindig azt jelenti hogy nem eszik húst. Össz 5 csoportja van :

- Szemivegetáriánus : Kizárólag a vörös húsokról és a gyakori húsevésről mondanak le az alkalmankénti csirke- és halfogyasztást nem vetik meg a tejterméket és a tojást is rendszeresen fogyasztják.

- Ovo-lakto vegetáriánus : Hús egyátalán nem viszont a tejtermékek a tojás és egyébb állati eredetű temékek szerepelnek az étlapjukon.

- Laktovegetáriánus : Húst és tejterméket nem esznek de a tojást igen.

- Vegán : Alapelvük hogy minden életet tisztelni kell ezért kizárólag növényi eredetű táplálékot esznek. Elutasítják a megölt állatok húsát nem vesznek el állatoktól tejet, tojást és mézet sem.


EZÉRT LEGYÉL VEGA :

Ha minden ember áttérne a vegetáriánus életmódra akkor véget lehetne vetni az éhezésnek a Földön. Mert mire egy sertés eléri a vágósúlyát addig több tonna gabonát etetnek meg vele ebből a gabonamennyiségből 25 ezer ember egyszeri ebédjét lehetne biztosítani.

2009. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagyok egy hónapból két hetet beteg, nem vagyok asztmás, allergiás.


A pénztárcára vonatkozó kérdés hülyeség, mivel van farhát és felsál, ugyanakkor krumpli és avokádó is. Bioboltbol és kiskertből is lehet táplálkozni.

Magamnak sütöm a kenyeret, negyedáron, mint a bolti.


Változatosan táplálkozom, nem a tipikus csak husikrumpli van, nagyon ritkán ismétlődnek az ételek az asztalon. Persze a "nyugati" kosztoknak pl. gyros, hamburger, pizza én is rabja vagyok, de mivel magamnak sütöm a hamburgerzsömlét és a hotdogkiflit is így adalékmentes, kimondottan egészséges tápdús, teljesértékű ételeket fogyasztok. Nem csak füvet... A kolbászt (nem gabona) magamnak készítem, eddig egy húsevő sem vette észre, hogy nincs benne állat. Állagra sem.

Negatív, hogy sokan tudatlanok e téren és nem értik, hogy egy vegetárius miért nem eszik disznózsírt.

2009. nov. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kevesebb alvás elegendő,nem ébredek fáradtan,ritkábban vagyok beteg és nem annyira,mint azelőtt(az influenza már csak rövid immunfrissítés).Optimistább,derűsebb lettem.Mivel a táplálkozásban "felszabadultam"(mindenféle gizgazból mennyei ételeket készítek),sokkal több pénzem megmarad!
2010. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!