Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen az élet az USA-ban egy...

Milyen az élet az USA-ban egy nagyon gazdag családban?

Figyelt kérdés

:D 3D-s tv, 4D-s számítógép, minden géppel van vezérelve? :DD és ebben a családban gyerek hogy élhet? ááhhhh bárcsak én lennék a helyébe. ja és egy érdekes dolog. mért érdemel többet az élettől egy gazdag családból származó amerikai gyerek, mint egy nagyon szegény, éhező afrikai gyerek? :(

a legerősebb ellentétet írtam le. mit tehet arról a szegény afrikai hogy odaszületett szegény? =( olyan igazságtalan az élet... egyiknek minden másiknak semmi..


2011. febr. 9. 13:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azt tudom mondani, hogy kapja be aki gazdag és menőzik vele... Én elvagyok az átlagéletemmel, nem költök sokat, de nem kell minden forintért kaparnom, és nyalnom az emberek seggét...

Afrikában meg ilyen az élet, ez van... Ez ellen nem lehet mit tenni, azt mondanám menjenek el onnan, és meg van oldva...

Ez most nem szívtelenség vagy valami, de nem értem, hogy anno még krisztus előtt mért nem mentek el onnan... (vagy mért maradtak)

Mind1 ez már az ő bajuk... Nem tehetem meg hogy segítek rajtuk, mert akkor nekem lennének gondjaim, de az amit én áldoznék rájuk és nekem rosszabb lenne, az rajtuk egy csöppet sem segítene...

Az olyan embereket meg végképp nem értem, akik tiltakoznak, hogy nem küldünk elég kaját és oda megy élni, de persze ő nem éhezik állandóan, meg van munkája, meg rendes ruhája...

2011. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Мirkó válasza:

1994-ben (csak 17 éve) 1 millió embert irtottak ki Ruandában. 2003-2009ig 400.000 ember halt meg Darfurban (főleg éhezés és betegségek miatt, de ezek azért voltak, mert háború volt!) és 5 millió embert érintett a háború (éheztek, az otthonukat el kellett hagyni, stb.). Szomália a világ egyetlen anarchiája, ahol a különböző kormányok/területek vezetői állandóan ölik egymást. Kongóban (1998-2003) a háborúban és annak a következményeibe több mint 5 millió ember halt meg.


Ezért szar Afrikában élni. Lehetne termelni egész jól, ha nem irtanák folyamatosan egymást...

2011. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Valaki írta, hogy egy gazdag amerikai családot kitettek egy lakatlan szigetre és jóformán éhen haltak. Ez azért rossz példa mert a szegény amerikai, európai, afrikai is előbb-utóbb éhen halna ott.


Afrikában meg rengeteg helyen azért van éhezés, mert hihetetlen a túlszaporulat. Egy családban lehet 10-nél is több gyerek, ráadásul a törzsek egymást ölik. Az oda küldött segélyek nagy részét is ilyen-olyan milíciák szerzik meg és fegyverre cserélik.

2011. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ha elolvastad volna, akkor látnád hogy az a bizonyos család kapott az életben maradáshoz nem kevés felszerelést. Tudtak (volna) horgászni, gyümölcsöt szedni, tüzet rakni, stb, csak annyi közük volt a természetben létezéshez, mint Manci néninek a valutatőzsdéhez.

Kiszakították őket a Bentley hátsó üléséről, és máris ment a hiszti.

2011. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Milyen az élet az USA-ban egy nagyon gazdag családban?"


Attól függ, mit nevezel nagyon gazdag családnak. Egyébként pl. évi 1 millió dolláros jövedelemnél pontosan ugyanúgy él egy USA-beli család, mint egy hasonló jövedelmű pakisztáni, zimbabwei vagy orosz család.


"3D-s tv, 4D-s számítógép, minden géppel van vezérelve?"


A gazdagok nem ilyesmikben élik ki magukat, hanem a nizzai tengerparton nyaralnak, Aspenben síelnek, és yachtjuk van, ami mondjuk Monacóban horgonyoz. Vagy lakást vesznek Velencében, vagy kastélyt Angliában. És sokat golfoznak :)))


Ezzel a "csónakkal" pl. Charles Simonyi furikázik:


[link]


"és ebben a családban gyerek hogy élhet?"


Úgy, hogy elég hamar elmegy otthonról a Harvardra vagy a LSE-re, és tanul. Ott bekerül egy rangos fraternitybe, és építi az üzleti kapcsolatait. Amikor végez, akkor bekerül egy nagy céghez valamilyen vezető beosztásba. Ha ügyes, akkor még magasabbra kerül, ha hülye, akkor kicsit lejjebb, bár igazán le sohasem.


"mért érdemel többet az élettől"


Az élettől nem érdemel senki semmit. Nem így működik a világ, hogy érdemlünk vagy nem érdemlünk, hanem van, akinek azt dobja a gép, hogy a szülei milliárdosok, és van, akinek azt, hogy kétévesen meg kell halnia valami betegségben.


"mint egy nagyon szegény, éhező afrikai gyerek?"


Az USA-ban is több millióan alultápláltak, éhezőkért nem kell Afrikába menni.

2011. febr. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
szar lelkileg mind1ik fogyatékos
2011. febr. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
ge
2012. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!