Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnák szabályokat...

Hogyan tanulhatnák szabályokat könnyen? (12/fiú)

Figyelt kérdés
Matekról lenne szó:S
2011. febr. 10. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

*tanulhatnék (nem tudom miért nem bántja a füled)

Én úgy tanulom meg az ilyen szabályokat,hogy 10* leírom egymás után és kész is.

2011. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jah igen^^bocsi..nem gondolkodtam(kérdésem)

köszi a választ

2011. febr. 10. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem gondolkodtam"


Ha ezen a szokásodon változtatsz, az rögtön jó. Először ne definíciókat tanulj, hanem hogy mi az értelmük. Aztán ha már érted, akkor megtanulhatod magát a definíciót.

2011. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Elmondjátok hangosan/suttogva részletenként,többször.Magyarul ahogy a verseket is szoktátok.
2011. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

KÉRLEK ne úgy ahogy a verseket!!

Semmi értelme úgy tanulni.

2011. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

úgy, hogy megérted miről van szó, akkor abból már meg fogod jegyezni - nem is kell igaziból megjegyezni, hiszen mivel tudod miről van szó, ezért magadtól fel tudod építeni.


matekot érteni kell, nem pedig magolni megértés nélkül, mint egy verset, mert annak nagyon rossz vége lesz a későbbiekre nézve.

2011. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ha megérted, utána nem nehéz megjegyezni a definíciót.

Akár ülj fölötte 3 órát próbálgasd és megérted.

De persze gimiben, deriválási szabályokat, meg egyszerű képeleteket meg kell tanulni, azon nincs mit igazán megérteni, azok ilyen alapok.

2011. febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak magolós szabályok is, ott nincs mese, le kell ülni és sokat mondogatni, lehetőleg úgy, hogy nem nézel bele, csak miután elmondtad, ellenőrzésként.


Értelmes szabályokat meg úgy érdemes, hogy megpróbálod megérteni, megpróbálod elmondani saját szavaiddal, aztán megnézed hogy te mit mondtál, meg a hivatalos definíció hogy szól, és megpróbálod észrevenni a különbségeket, javítani a hibáid.


Sokszor nem érdemes sokat időzni a definíció felett, hanem inkább haladj tovább, hátha később ahogy tanulod a többit is, érthetőbbé válnak a dolgok.


Én általában nem szó szerint tanulom meg a szabályokat, és nemigen harapják le a fejemet ezért a tanárok. De ha valamit nem értek nagyon hogy miért úgy fogalmaz a hivatalos definíció, akkor azt inkább elmondom úgy, ahogy le van írva, és reménykedek hogy a tanár nem fog megkérni rá hogy magyarázzam el, hogy pontosan mit értek alatta :)

2011. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hiába seggeled be a szabályokat, ha nem oldasz meg feladatokat, amelyek az adott szabály alkalmazásáról szólnak.

Más módszer: a szabályokat lehet versbe is szedni, és csárdást lehet rájuk táncolni:

"Á négyzet plusz bé négyzet, kisangyalom, Pitagorasz tétele, annyi mint cé négyzet, kisangyalom."

Hasonló szöveg fizikából: "Minden vízbe mártott test, kisangyalom..."

2012. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!