Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kisgyerekek tanulhatnak...

Kisgyerekek tanulhatnak harcművészetet? (Budapesten)

Figyelt kérdés
2-4 évesekre gondoltam. Ha nem, mennyi az alsó korhatár?
2011. szept. 1. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
én 4 évesen kezdtem el judozni szerintem az alatt nem nagyon érdemes
2011. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5-6-7 éves környékén szoktak indulni a gyerekcsoportok, de ez helyenként változó.
2011. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Elfelejtettem odaírni, hogy olyan harcművészetre gondolok, amelyik nem pusztán önvédelem/verekedés ,hanem a szellemi nevelésre is hangsúlyt helyez. Ezért gondoltam, hogy legjobb minél korábban elkezdeni. Tud valaki erről valamit?

2011. szept. 1. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 3 évesen kezdtem el judo-zni és 4 évesen a jujutsu-t. Mindkettőt ajánlom, de kisebb korban inkább a judo-t mert abban több a küzdelem és kialakul az egészséges versenyszellem. A judo, habár az évek során a hatásosság lerántotta róla a keleti misztikát, mégis bír a legfontosabb morális értékekkel, mint a tradíciók megőrzése, az ellenfél tisztelete és természetesen mindenek előtt a fegyelem. Mondjuk ez igaz minden harcművészetre. Én mégis a judo-t ajánlom, mert ha megtanul rendesen esni a gyerek, az évek során berögződött izom-memória jópár csonttöréstől fogja megóvni egykét balszerencsés helyzetben.
2011. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


További ötletek esetleg?

2011. szept. 1. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:
2-4 éves? Hát ez eléggé érdekes. Mi van ha csak ráerölteted, és nem is szeretné csinálni? Egyébként a legjobb ötlet, ha lementek együtt edzésekre (több félére) és megnézitek mi hogyan zajlik, beszéltek az edzővel, hogy ő mit ajánl, stb. Nekem a csoportomban 6 éves volt a legfiatalabb gyerek (de rettentő fegyelmezett volt már akkor is, szüleit tisztelte, tehát nem az a nyafogós elkényeztetett). /Shaolin-kung fu./
2011. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem ami kung fu és bonyolultabb állások vannak benne azz 5-6 éves kortól lehet.
2012. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!