Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az indiánoknak miért nem nő a...

Az indiánoknak miért nem nő a szakálluk?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 07:59
 1/8 anonim válasza:
95%

Amennyiben sikerül valamilyen módon lehetőséget kerítened rá, javaslom, hogy nézd meg az Arthur Penn által rendezett, Dustin Hoffman főszereplésével forgatott 1970-es „”Kis nagy ember” című filmet.


Bár nem biztos, hogy tudományosan megalapozottat, de szerintem elfogadható magyarázatot biztosan találsz az említett alkotásban.


Erre a „mozira” gondolok:

[link]

2009. febr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valamikor láttam ezt a filmet, de már nem emlékszem, miről szól.
2009. febr. 11. 08:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen népcsoportok.

Olyan is van, ahol csak hajuk nő, más szőrük nem (a férfiaknak sem). Ha mégis akad egy-egy szál - azt kitépik.

2009. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A különféle testszörzetek rasszonként eltérö színüek, fejlettségüek. A legmarkánsabb arcszörzettel egyes europid férfiak bírnak, ugyanakkor a távol keleten élö különféle mongoloid típusokban a testszörzet sokszor csak kevésbé jelenik meg, arcszörzet pedig gyakran egyáltalán nem alakul ki. Ez igaz Amerika öslakosaira is, akikröl szintén erös mongoloid kötödést feltételeznek.


Részletesebben az antropológia foglalkozik az emberi faj sokféleségével, és természetesen minden szakember másként osztályozza az emberi fajt.

2009. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nő a szőrük, pl nézz meg egy mostani indiánt. Úgy tanultuk, hogy van valamilyen ragacsos növény, és ezt gyantaként használják.
2010. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
90%
Én úgy tudom, valamilyen gén felelős érte, ami az indiánoknál van. Ezért nem nő a szakálluk, de nem is szőrös a kezük és a lábuk. :) Majd figyeld meg. :)
2011. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
17:59 --> Ilyet én is hallottam már, sőt, hogy piacra is akarták dobni azt a ,,ragacsos növényt", vagy valami szőrnövekedés gátló krémet, csak a Veet, meg a hasonlók megakadályozták, hiszen akkor ők tönkremennének.
2011. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Links válasza:
100%
Nos a "ragacsos anyag" az a mikulásvirág tejnedve volt..ezt használták szőrtelenitésre. már serdülő korban kezdték az erősödő szálakat kihuzták majd bekenték a mikulásvirág tejnedvét használva! igy többé nem nőtt ki...
2013. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!