Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Furcsa, kék-piros-fehér...

Furcsa, kék-piros-fehér színekkel villogó csillag van az égen, mi lehet?

Figyelt kérdés
Egyértelműen nem repülő, mert egy helyben van (de a villogása hasonló), teljesen csillagnak néz ki, csak a színe furcsa. Mi lehet ez? Valamilyen különleges fajta csillag? Vagy valami érdekes esemény (robbanás, vagy nem tudom...)?
2011. febr. 12. 18:16
1 2 3 4 5
 1/46 Lézer Anton ***** válasza:
70%
Én úgy tudom, ezek műholdak.
2011. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
63%
Menj át az ezotéria rovaton belül az UFO észlelésekbe.A kérdés így hangzott:Mi lehetett ez?Látott más valaki ilyesmit? Írd csak be a keresőbe.498 válaszról ismered meg.A videot én készítettem. :D :D :D
2011. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Biztos? Nem mozdul, meg semmi, ugyanolyan, mint a többi csillag. Egy műholdnak tényleg ennyire erős a fénye?
2011. febr. 12. 18:26
 4/46 anonim ***** válasza:
61%

Ami biztos, hogy nem műhold! Az ugyanis mozog a hárttércsillagokhoz képest, és nem is jellemző, hogy változna a fényének színe.


Csak a szokásos szcintilláló csillagot látsz.


maci

2011. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
61%
szerintem csak csak egy pulzáló csillag.
2011. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
69%
Mondom!Menj át és nézd meg ott micsoda vita volt ebbő! :D Az Orion mellett balra?
2011. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 Lézer Anton ***** válasza:
79%

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de azok a műholdak nem lehetnek (látszólag) mozdulatlanok a háttércsillagokhoz képest, melyek a Föld forgási sebességével megegyező sebességgel haladnak, azaz "fix" helyen vannak felettünk?

Úgy emlékszem, vannak ilyenek. Régen foglalkoztam csillagászattal.

2011. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Igen, az Oriontól balra, de elég messze tőle
2011. febr. 12. 18:34
 9/46 A kérdező kommentje:
Amúgy az szerintem is biztos, hogy nem műhold, és pulzáló csillagra én is gondoltam, de annak a fénye nem változik, nem?
2011. febr. 12. 18:35
 10/46 anonim ***** válasza:

a pulzáló csillagoknak is több fajájuk van, de pont az a jellemző, hogy a fényerősség változik.


[link]

2011. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!